» Poradna » Programy

Sekání vysílaného obrazu přes OBS

Dobrý den všem :)Mám takový menší problém, vysílám na Twitchi a bohužel se video seká. Hra mi jede v pořádku, ale vysílaní je ve fullhd nekoukatelné. Když snížím rozlišení v OBS nastavení, tak se to o něco zlepší. Problém je, že jsem zkoušel již plno různých tutoriálů a videí na youtube, ale prostě stále je to stejné ať už jsem snižoval nebo zvyšoval bitrate nebo měnil enkodér. Mohl by mi prosím někdo říct čím by to mohlo být? Popřípadě pomoct se správným nastavením? Moc by mi to pomohlo :) Hodím sem svůj HW i upload internetu.Předem děkuji moc.Podle Rychlost.czInternet(optika) - Download - 62,16 Mbit/s - Upload - 48,14 Mbit/s - Ping - 9 msPC:CPU: I5-6600KGPU: MSI GTX 1060 6GB Gaming XZákladní deska: MSI b150 MORTARRAM: 16 GB hyperX Fury DDR4

Odpovědi na otázku

Podle popisu to vypadá, že ti počítač nezvládá enkódovat video.Tvůj HW je optimální na hraní. Na to je tam výkonu dost, ale hrát a ještě enkódovat video už to neutáhne.

Prušakovi ide CPU asi na 25% a to má 32vlákno @ 4 GHz, GTX 1080 Ti a 64 GB RAM. Keď mal 12vlákno 4930K, 32 GB RAM a GTX 1070, šlo mu to ltt. Takže tiež si myslím, že je to slabým CPU (vzhľadom na záťaž)

V OBS Settings->Advanced (myslím, skrátka uplne dole) a tam prioritu hod na High/Vysokú (hneď hore to je).

Děkuji všem za odpovědi :) nakonec jsem enkodér hodil z x264 na NVEC. a zvýšil bitrate na 15000 a stream teď jede bez jakéhokoliv záseku na 1080p :) Každopádně s CPU máte pravdu, chtělo by to i7. Díky Vám všem :)

Hmm a funguje ti to? Twitch zvednul maximální bitrate? Sice jsem tam v životě nic nestreemoval, ale někde jsem četl že je na twitchni maximální povolený bitrate. Viděl jsem hodnoty jako 3.5Mbit a 6Mbit. Je mi teda divné, že ti těch 15Mbit jde.