» Poradna » Web a internet

Sekání videa z internetu

zdravím,sekají se mi videa na ytb nebo i na jiných stránkách. zvuk jde pěkně, data z internetu jsou taky načtena, ale to video je nekoukatelné.poradí mi někdo jaké ovladače třeba do mozilly naistalovatpc- intel core tm 2, t7500, 2,2ghz, ram 4gb, mobil intel 965 express chipset family, win7díky za každou radu

Odpovědi na otázku

Žádné. Není to záležitost ovladačů. K přehrávání v prohlížeči je používán flash který neumí (kloudně) HW akceleraci. A přehrávání pomocí HTML5 je v tomto směru ještě horší.Takže nakonec jediné co se dá udělat je vynutit (kde to jde) flash pomocí doplňku do prohlížeče. https://chrome.google.com/webstore/detail/disable-y...

V jakém případě (HW konfiguraci) máš HTML5 horší?

Všechny desktopy (4), ntb (7) Win i linux. Nezávisle na typu prohlížeče. Prostě ve všech případech je vytížení CPU jednoznačně vyšší při použití HTML5. Dokonce ani zvolené rozlišení nerozhoduje..

Tak já bych ocenil co pohání HW u grafiky. Za sebe mám zkušenost, že pokud je přítomna dedikovaná grafiku, v mém případě upřednostňuji ASUS, tak se vytížení zlepšilo, běžné grafiky pro kancl GT i herní GTX. Testoval jsem už dávno - zajímalo mě to, ~ -5% pro počítání videa.> Chrome teda.

Na mém netbooku a AMD C-70 je HTML5 taky výrazně horší. S HTML5 je to často nekoukatelné a když se mi to podaří vynutit ve flashi, tak to samé video ve stejném rozlišení zcela plynule. Takže bych taky mohl potvrdit, že video v HTML5 je na HW náročnější, než ve flashi.

Možná je rozdíl, že nová CPU ho umí lépe. Ale to by potřeboval radu sám, protože v tomto CPU > HTML5 se neorientuji.

a něco do mozilly by nebylo?

Ovšem nejlepší je http://www.chromeactions.com/ (pro chrome i firefox)

Paradoxne Pavelkovi Html5 pomohol

Kliknul jsem na tento odkaz, spustil instalaci a pro změnu mi youtube neotevře žádné video. Jen text "Váš prohlížeč momentálně nedokáže rozpoznat žádný z dostupných formátů videa"

a co jsem s tím si pomohl? Teď to nejde vůbec a jak to pomůže na jiných serverech ?

Rýchlo to predajte a kúpte si nový ntb, nič také nebudete riešiť ďalších 5 rokov.

je to dané slabým výkom notebooku. youtube pred nejakou dobou zmenil prehrávač z flash na html5. flash mal výhodu možnosti HW akcelerácie na podporovanej grafike. či také niečo má aj html5, neviem, nepátral som po tom, keďže som s tým nemal dosial problém.každopádne, video ti teraz dekóduje procesor, v správcovi úloh si môžeš všimnúť jeho vysoké vyťaženie. ostáva ti možnosť znížiť kvalitu videí, prípadne investovať do nového stroja, predsa len, ten procesor má už 10 rokov a na dnešné úlohy už nemá síl.

ešte ma napadla jedna varianta, ktorá by mohla pomôcť.stiahni si vlc player, choď na youtube a skopíruj adresu videa, vo vlc daj súbor/otvoriť url, alebo stream (v práci ho nemám, neviem presne ako sa tá položka volá), vlož tam adresu a sleduj video v prehrávači. v prehliadači nezabudni to okno s videom zavrieť, prípadne zavri celý prehliadač. mohlo by to aspoň čiastočne odlahčiť procesor a video by MOHLO byť plynulejšie.

Sk : mňa sa sekaja videa na youtube třeba jako : zopresn& t 3344 data 18 loading too the 5838+828288282 jokies