» Poradna » Ostatní

Sekání ve všech hrách

Zdravím. Než to dám nějakýmu odborníkovy zkusím se zeptat zde. koupil jsem kompl z druhé ruky s tím že si konečně zahraju něco na vyšší detaily. no kouše se mi ( slabé slovo kouše) Far Cry 4 i na nejmenší detaily. Tak jsem nainstaloval Total war 2 a hrát se to dá, aly taky se kouše, tak soudím že grafika je dobrá, ale něco mi to brzdí. 4.jádro intel Core i7 2600K 3,4GHz(3,8 GHz turbo) 20 GB (2 x 8GB + 2x 2GB) RAM DDR3 1333 MHz500GB HDD 6GB grafická karta MSI nVidia GeForce GTX 1060Základní deska ASRock H 67DE3 565 W zdroj Win 10 education pro 64 bit nějaký nápad prosím? a jsem lajk tak šetrně na mě prosím Ovladače jsem zkoušel , Vsync vypnul a ve FC4 mi i jakoby prská zvuk.

Odpovědi na otázku

disk 500GB HDDKup SSD disk.HDD se nedají hrát hry, nestačí se to načítat.

Další věc kterou mám v plánu a jsi druhý kdo mi to poradil. SSD už mám koupené .Radíš Winy instalnout na ssd a hry na HDD nebo naopak ?

Ted vse na ssd.Jaky smysl ma davat hry na hdd pokud je problem s hdd.V jakem je stavu hdd??Nemas tam spoustu vadnyh sektoru??

Jak jsem vůbec mohl na HDD něco hrát, ještě v době nedávné, asi to moje PC tehdy nevědělo, že se na HDD hry hrát nedají ...?Ale teď, když jsi to napsal, tak už odmítá hry z HDD načítat ...Kde jsi na tu kravinu přišel?Napřed ten první "pomalé paměti", teď ty ...Představ si, že i Witcher 3 se hraje z HDD naprosto normálně a to dokonce i s DDR3 paměťmi (to pro toho nahoře).tazatelův problém bude někde úplně jinde.Může to být problém s chlazením, problém s vyčerpáním systémových zdrojů a následné vysoké latence (což by mohlo způsobovat právě to praskání zvuku při hraní).Jako první je na řadě kontrolapaměti (memtest), následně teploty (procesor, grafika) třeba pomocí OCCT, včetně kontroly boost frekvencí (u starších desek se může podělat napájení a procesor není schopen přejít do režimu vysokého výkonu), pak kontrola stavu disku (SMART), následně nová instalace systému a řádná instalace ovladačů.To jsou ty základní úkony.

To je nesmysl, respektive to platí pro úplně nejnovější hry. Jinak jde vše hrát z HDD normálně, akorát se při načítání mezi scénami holt trochu dýl čeká.

Ono taky záleží jak z kterýho disku.Jiný načítání má 1TB a 2TB, 500GB disk je hodně pomalej.Už v roce 2013 se BF4 nedal hrát na jednom HDD, sem musel dát system na HDD-1 a na HDD-2 byl naistalovanej BF4 (SSD sem neměl)-----Sem viděl jeho chcípáka HDD 500GB(system + hry) a vzpomněl sem si, jak se to sekalo, jak sem rozmlátil klávesnici a šel sem kupovat další disk.

na normálně fungujícím HDD se hry dají hrát naprosto v pohodě (i na 500GB). Mám celou knihovnu steamu na starším 7200ot. disku a i GTAV který má 80GB s tím nemá problém.To že si měl v roce 2013 jeden podělanej disk kterej blbě fungoval z toho jako obecně vyvozuješ pravidlo že hry se z HDD nedají hrát ??

Mě disky fungujou normálně.Ale máš dva disky, disk1 system a disk2 GTA V ? Nemáš to na jednom HDD 500GB (system + GTA V)

Možná že GTA V neni tak náročný jako BF4, když skáčeš z jednoho konce mapy na druhej konec mapy.

To je vážně nesmysl jak hrom. Jediné na co má HDD vliv, je delší načítání při změně scén. V roce 2013 mělo 99,9 herních počítačů HDD, o SSD se nikomu ani nesnilo. Teprve teď se objevuje malé množství her, které výslovně vyžadují SSD, ale je to pořád jen minimum. Jistě, rozdíl v načítání her při startu může být i několikanásobný, ale po načtení se dá z HDD úplně normálně hrát. Skutečný přechod na nutnost SSD se chystá teprve do budoucna, kdy se začne masivně podporovat přímé načítání z disku do paměti grafické karty mimo nutnost protáhnout ta data procesorem a tam už bude SSD nutné, bude mít přímý vliv na výkon hry. Respektive to z HDD pravděpodobně nebude vůbec schopné fungovat, protože HDD nebude stíhat nahodilé požadavky na natažení textur atd. Ale to tady opravdu není a naprostá většina her, (u starších, než letošních je to 100%) se dá hrát normálně z HDD.

Hádáš se, já vim svoje.Tak si to zkus, udělej pokus, vem si disk HDD 500GB a naistaluj na něj system + hry.Víš co se stane, rozkopeš ten počítač jak to bude na hovno.------1 - kurevsky se zrychlí načítání ve hře, když máš dva disky, disk1 system a HDD2-hry, swapuje na disku12 - nemůžeš porovnávat HDD 500GB vs HDD 1TB + 64 MB vyrovnávací paměť.---------------------------Mě je to u prdele, vim že mám pravdu.Na disku HDD 500GB(system + hry) se nedají hrát náročné hry, pokud budou dva disky (příklad HDD1 500GB system + HDD2 hry = tak by se to dalo hrát,když přivřu obě oči)---------------------------------------A tim končim, a všem mínusákum přeju at si to zkusí HDD 500GB (system + hry)

Pro zajímavost, sem udělal ve 2013, mi sralo že škube=načítaní BF4.disk1 750GB system, disk2 600GB hra BF4,disk3 320GB swap Windows7, Battlefield 4 multiplayer jel jak z praku. Potom sem koupil 1TB HDD na system, to se taky hodně zlepšilo, už sem neswapoval na disku3 (sem to nechal, default Windows)

A víš co, máte všichni pravdu i 320GB stačí (system + hry)A ted mi můžete dát plusy, že ste mě přesvědčili.

Ako sám naznačuješ, je rozdiel 5400 RPM disk s 8 MB cache a 7200 RPM s 64 MB cache. Ja som po výmene ST1000VX za Intel 520 nejak extrémne zníženie odozvy nepozoroval, ale keď som nainštaloval u 4jadra (Athlon II X4) W7 na Intel SSD a potom som ho klonoval na HDD (PC nebol môj, SSD je, t.j. SSD bol len na skúšku), tak odozva šla poriadne hore. Na 99% bol v PC 5400 RMP x rokov starý HDD.

1) Kam je zapojen monitor? Do grafiky, nebo do základní desky?2) Napiště do startu dxdiag a spusťte. Pak sem dejte screenschoty ze záložek "systém" a "obrazovka"3) Jaké je tam chlazení? Co teploty?

A momentálně mám 2x2gb ram odpojené

To vypadá OK.

Monitor je zapojený do grafiky ted ještě vědět jak udělat screen a jak ho sem poslat

třeba přes https://ctrlv.cz

Screeny tam už kdyžtak jsou

Jinak jsem teď vyzkoušel nějaký program : vyčistilo to registry a hra jela na vysoké nastavení bezchyby. dal jsem menu a zpět do hry a opět problém . tož co to je ? nějaký proces to musí brzdit nebo su mimo ?

Pak to může být jen nějaký SW problém. Těžko říci. Chce to prostě všechno otestovat.

A co přesně znamená to, že se to kouše? Klesnou FPS? Nebo je to jen zasekané?A co bylo to vlezu do menu? To jste skočil do menu hry, nebo to bylo do Windows?Chce to nějaká čísla a data. A co ty teploty? Kolik má CPU a grafika v zátěži?

Tak jsem to zkoušel a jelo to bezchyby FPS 40 50 předtím kousalo a fps max 20 jsem prokletý, aj bratr to říkal . opožďuje se zvuk, prská. všechno se trhá - zkrátka to není plynulé. a nedá se to hrát. menu ve hře , nicméně druhý test mi po návratu do hry z menu nic neudělal a jela plynule dál.CPU kolem 30%GPU skáče od 1% až na 100%teplota do 65 C

zkus otestovat hdd na vadne sektory

nenalezena žádná chyba

Ty jsi udělal povrchový test disku za 24 minut? Sákryš, to neumí ani PCMAKER. ☺

Jako přímo ve hře skáče GPU z 1% na 100%? Pokud ano, tak je to samozřejmě špatně.Udělejte prostě nějaké syntetické testy. Na CPU používám třeba Aidu 64 a pro GPU používám třeba Unigine Heaven. Taky neuškodí otestovat ram a podívat se na ten HDD (alespoň načíst SMART - třeba pomocí crystaldiskinfo). Osobně si ale myslím, že to bude spíše SW problém.

40-50 na max detail far cry 4???.Prijde mi to malo kdyz koukam na : https://www.youtube.com/watch.Mas monitor propojeny s 1060 a ne omylem propojene s integrovanou grafikou??

Neměl jsem max, jen vysoké . mám to z karty přes hdmi redukci na VDA bo monitor nemá HDMI

no to je fakt malo na 1060 , ta ma na ultra 80fps.Procesor by ji nemel brzdit.Snad fakt nemas fake cina 1060 , to by tomu odpovidalo.Fake 1060 je bud 550Ti nebo 960,960 by ty fps odpovidaly.Na wishi nic jineho nez fake 1060 se neprodavaly v podstte 960.

Aaaa, John je ďalší čistič :D

A nepoužíváš nějakej z antivirů jako je Avast, AVG apod.?

ne

No ted ctu ze ti "prska zvuk".To muze byt zavazny problem se zdrojem,zakladni deskou nebo i grafikou.Dost se obavam ze prodavajici vedel proc se toho zbavuje.POkud je problem se zakladni deskou tak jsi v haji,nevim kde by jsi sehnal novou.Pri tom prkani citis trochu i smrad jako pri paleni???.

Co je ten zdroj za znacku??

Je tam psané TUV GS - jestli je to ono nevím.

Ne není, to je certifikační autorita (německá).Štítek vypadá taktohttps://pctuning.tyden.cz/ilustrace2/turin/akasa/ak...

Aha bylo to schované nahoře . HKC

Takže vlastně zdroj nemáš , ale vzhledem ke komponentům, by to nemusel být problém.Opiš když tak to modelové číslo.Pokud tedy není v PC od začátku, což je (vzhledem ke stáří) dost i na lepší zdroje.Každopádně, než začneš objednávat nový zdroj, tak proveď ty úkony, co jsem ti napsal nahoře.Problém může být úplně jinde.

Tak to nevim ani co to je za vyrobce ani v czc a alze ho nemaji v nabidce a na googlu me vyjel hkc zdroj za 60 korun na aukro nedavno koupeny .

Na 90% to vidim na zdroj ktery muze doslovat explodovat.Zkus zjistit jestli to prskani jde ze zdroje.

IDealni kdyby jsi mohl vyzkouset jiny zdroj nejaky normalni .

Trefa do černého . Dík

No koukam na to,tak to moc kvalitni "sestavovac pc" neni,nazene si cenu na podradnyhc komponentech z ciny a zrovna ty rizikova,ktera mohou odpalit cely PC.Ted jestli i ty ramky a hdd nejsou koupene od aliexpressu .

Idealen repas repasu od cinana za 100

No jeste to vlasten nemusi byt ani 1060 grafika ale cina fake 1060.https://diit.cz/clanek/recenze-amptron-ge...

https://ibb.co/WpZSJ9S tenhle to je

nevím proč jsem nedal přímo odkaz blbec..

NO vyzkousej jiny zdroj a doufej ze ostatni komponenty jsou normalni a ne cina nebo jeste hur fake cina.Kdyz ctu ten windows 10 edu tak se musim smat.Ten borec nic nevi akorat objevil aliepress,wish,cdkeys,g2a apod,..

Zdroj z roku 2007, účinnost 75%.To není ani Bronze (hlavně že má německou certifikaci, tolik k německé preciznosti ...).

BTW, aké PCIe nap. konektory ten zdroj má?

Stačí popsat Model NO (modelové číslo).

Je to kupované od borce , který repasuje nebo tak něco. Dle recenzí je spolehlivý. smrad necítím a když už modlím se za špatný zdroj :D jinak bych mohll vyzkoušet grafiku ze starého kompu, nebo je prostě prohodit a třeba bych zjistil že je to v ní.

Odkaz na toho "borce" by nebyl?Podle recenzí spolehlivý ...No podle recenzí jsou i pilulky, který ti spolehlivě protáhnou péro na čtyřnásobek délky průměrného koně ...

Co je na tom divného, prostě polovina průměrného Wiloniho

Jako bylo mi jasné že jisté riziko je vždy

Ten Windows 10 Education máš taky od toho borce? ☺

Ano, ale už mám koupené 10 svoje. Byl jsem jen nedočkavý a chtěl si něco zahrát :D

ok

Děkuji vám, bude to zdroj. Při manipulaci u napájení zaprská a nebýt vás tak možná něco odpálím. Je asi blbost zkoušet tento co mám ve starém kompu... https://zdroje.heureka.cz/eurocase-450w-atx-450wa-12/ Případně jaký zdroj doporučíte ?

Jo ten taky nemá smysl zkoušet.Ačkoli vyměnit ten zdroj není vysloveně špatná rada, nějak mě nejde do hlavy jak to ovlivňuje váš problém s výkonem? Zdroj FPS nedělá. Pokud vám to tedy nějak nepadá (black screen, pády do Windows, atd..), tak to zdrojem rozhodně není.

Já bych ho naopak zkusil. Ale jen na zkoušku. ☺

Tak spadlo to jednou uplně, ale tak že se vypnul celý po delší době hraní. Vyzkouším sehnat nějaký na půjčení ať zjistím jestli je to zdrojem. pak bych pátral dál.

Jak myslíte....Windows už jste si koupil, SSD už jste si koupil, PC stál 8000Kč. Kdybyste ještě pár peněz přidal rovnou, tak jste mohl mít minimálně stejně silné, ale spíše silnější úplně nové PC plně v záruce a nemusel jste řešit tyhle kraviny.Jste neměl možnost si PC prohlédnout? Kupovat takového zajíce v pytli, to je vždy na draka. Zvláště když je to 9let staré.

WIn i SSD jsem kupoval kvůli starému kompu, pak jsem se rozhodl že aspoň trochu povýším. ačkoliv jsem lajk tak jsem podobné kompy neviděl pod 12000 tak jsem zajíce koupil a děj se vůle boží. No pozdě se tím trápit, musím ho rozchodit. Ani nejsem žádný pařmen, nemám čas se nějak extra věnovat hrám, ale chci mít možnost zapnout občas hru a odreagovat se . Každopádně děkuji za rady.

Když vezmu, že nějakou bednu máte, SSD máte, Windows máte, tak za cca 12tis lze postavit něco jako R3 3100+16GB DDR4 3200MHz + A520 deska + GTX 1650 Super + nový zdroj (něco už rozumného jako např S12III s 5 let zárukou).GTX 1650Super je stejně výkonná jako GTX 1060 6GBRyzen 3100 je výrazně výkonnější než ten Intel 2600K.https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-3-3100-... https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1060-6...

Na hry by mohl použít 10100F, je ještě levnější než ta 3100 při stejném (spíše trochu vyšším) herním výkonu.Disk bys použil ten původní.https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm

Pokud se zapnul po delší době, tak ho nejspíš "zachránila" tepelná pojistka.Pokud to toho chceš opravdu investovat, tak ten EC není nejlepší volba.Chápu, že chceš ušetřit, ale vezmi minimálně totohttps://www.alza.cz/silverstone-strider-essen... Každopádně, počítej s tím, že ho nebude možné použít v žádné nové sestavě.

Nedostatečně chlazený MOSFET kaskády kolem CPU patice.

Urob testy:1. GPU - FurMark. Sleduj teplotu, FPS a frekv. VRAM a GPU clock2. CPU - prime. Sleduj teploty a frekvenciu. Ak má Harrym pravdu, buď PC vypne, alebo CPU pobeží na nízkych frekv.3. HDD - hdtune. Test musí byť zhruba pomaly klesajúca krivka bez extrémnych prepadov. Ideálne je HDD testovať v inom PC, alebo cez DLC (niečo ako lepšie HBCD). Mal som vadný HDD, ktorý ukazoval 100% vyťaženie aj pri jednotkách kB/s4. pre istotu otestuj aj RAM aj keď tá je buď dobrá, alebo ak nie je, padá OS