Sekání při multitaskingu. Může za to CPU nebo GPU?

Mám problémy při multitaskingu, kde například si hraju hru a na pozadí mám například youtube videa. I přes to, že ve hře dosahuji i s videem 100 fps, tak pociťuji silný "lag spikes" způsobovaný videem. Otázkou je, jestli mi to způsobuje procesor nebo grafická karta.Cpu- Pentium g3258 @4.0ghzGpu - gtx 750 tiVím, že procesor je hodně podprůměrný na dnešní hry, ale to snad nemá mít vliv na graficky náročný aplikace, ne ? jsem zmatený. Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Procesor je jenom dvoujádro, to má na multitasking výrazný vliv.

takže moje úvaha upgradu na ryzen 3 1300x by mi přinesla hodně znatelný rozdíl ?

Mohlo by. Jen si nejsem jistý, jestli to stojí za výměnu desky i paměti. Možná by bylo lepší sehnat si i5/i7 kompatibilní s tvou deskou.

inu dosku pripadne aj pamate, to by bol rozdiel badatelny aj hmatom.

Akú veľkú máš ram? Aplikácie na pozadí, hlavne web zaberá obrovské množstvo pamäte, obzvlášť chrome, a tie lagy môžu byť spôsobené swapovaním

Ram mám 8gb a ta se takřka nikdy nenaplní.

to si len myslíš. schválne skús ten youtube na pozadí vypnúť či sa niečo zmení. 8GB je dnes už len základ. https://www.youtube.com/watch