» Poradna » Počítačové sítě

Sekání počítače

Mám problém, po vypnutí hry, která běžela bez jediného záseku se mi najednou začal sekat počítač. Chtěl jsem ho restartovat, ale kliknutí na start a potom na restart bylo téměř nemožné. Kurzor myši se pohyboval normálně bez záseků, ale téměř vůbec nereagoval a místo času se mi objevovala bílá kolečka a na kolonce Hledat venkovní teplota a další zajímavé věci. Po restartu vše funguje normálně zatím. Mám: Windows 11, 16 GB RAM, Úložiště 1,5 TB a je asi z 50% plné, Grafická karta Nvidia Geforce GTX 1660 Super, Procesor AMD Ryzen 5 3500X 6-core. Díky předem za odpovědi a za pomoc :D

Odpovědi na otázku

To "úložiště 1,5TB" je přesně jaké? A na něm je co, Windows i hry?

Na 500 GB mám hry, Windows i dokumenty typu word, excel.... Je to Samsung SSD 850 EVO. Na druhém mám pouze jednu hru a je to WDC WD10EZEX s kapacitou 1 TB.

Aha, takže nemáš úložiště 1,5TB, ale máš SSD 500GB a HDD 1TB? To jsi měl napsat rovnou. Kapacity disků se až na výjimky nesčítají a netvoří jedno úložiště. Pokud je to takto, tak v tom by snad problém být neměl. Ale pro jistotu bych utilitou od výrobce (samsung magician) minimálně to SSD prověřil, jestli nemá nějaký počínající problém. A ten HDD můžeš na testování klidně odpojit, taky by teoreticky mohl způsobovat zasekávání.

A co ti, na to říká správce úloh? Když se to děje, jen u jedné hry.

Spravce uloh na to nerika pochopitelne vubec nic. Ale v Prohlizeci udalosti by mohl najit, co se o tom zaznamenalo v prislusnem logu.

Ani ten mi v tu chvíli nešel otevřít. Každopádně po restartu jsem nic podezřelého ve správci úloh nenašel.

Správce úloh neřekne už nic, jak řekl @Mysel, koukni do event logu. Tam hledej příčinu posledního pádu a podle výsledku pak řeš případnou diagnostiku SW/HW.

Jako vážně po seknutí, které se navíc neopakuje letíš hned na poradnu? Navíc bez nějakýho logu?