» Poradna » Notebooky

Sekání obrazu, pruhy, bílá obrazovka

Zdravím,mám notebook HP a čím dál tím častěji se mi stává, že se mi zasekne obraz, začnou se objevovat pruhy a nakonec obrazovka zbělá. Dělá mi to jen v určitých polohách, tzn když úplně lehoulince na obrazovku zatlačím, funguje normálně, pustím a znovupruhy atd. takže ve výsledku pořád hýbu s obrazovkou, než naleznu moment, kdy to funguje....někdy ntb jede úplně normálně, pak se seká třeba 20 minut a pak zase jede....předpokládám, že jde o grafickou kartu, dá se vyčíst něco z nastavení? je potřeba si zálohovat data, než to k němu svěřím na opravu?

Odpovědi na otázku

Sice by to mohlo být grafikou, mně třeba na HP Pavilion zdechla. Ale to by nemělo vůbec vliv, jak hýbeš displejem. Takhle to může být displej nebo vodiče co jdou pantem.

Co se týká dat, tak pokud ti na nich záleží, zálohuj v každém případě. Co se týká opravy, tak displej je možný vyměnit, ale jestli odešla integrovaná grafika na základovce, tak je oprava obvykle nerentabilní. Uvidíš, co se dozvíš. Většinou je lepší koupit nový noťas.

Zálohovat data by neměla být potřeba. Problém je v kabelu který prochází pantem otvírání LCD panelu je tam přerušený. Kabel na netu z Číny cca 300 Kč u nás v opravnách cca 1500 Kč jen za kabel musíte se radši nejdříve poptat. Při hledání náhradního kabelu je nutné rozebrat LCD panel pro zjištění čísla kabelu, pro případné objednání. Potom je potřeba rozebrat i celý notebook pro případnou výměnu.