» Poradna » Ostatní

Sekání obrazu DVBt2 na druhé televizi

Ahoj, potřebuji radu. Mám doma tři televize na jednu anténu. Dvě z toho mají setobox ověřeno dvbt2 a jedna má přímo tuner dvbt2. Po přechodu na Dvbt2 se programy na kanálu 31 Sušice sekají a kostičkuji. Hlavně právě u tv které používají nový setobox. ( Kvalita i úroveň signálu je 100 % ) a právě u kanálu 31 je kvalita kolísavá, ale u tv s tunerem se nic neseká a že je kvalita kolísavá nejde poznat. Když projede autobus tak to zakostičuje na vteřinu, běžná auta nevadí. V čem může být problém? Myslíte, že je něco špatně jen v nastavení starších TV se setoboxem nebo postačí dát anténu výš ?

Odpovědi na otázku

Každopádně je problém s anténou. Snad to není nějaké pokojové šidítko

Tak zkusím teda dát anténu co nejvýš. Cca o 2 metry... Tu možnost ještě mám tak uvidíme.

No nejsem si jistý, že zrovna 2m pomůžou. Možná bude potřeba spíš lepší anténa.

Tak anténa posunuta o 2 metry výše a je po problemu. Takže dvbt2 evident vadí autobusy nebo něco mezi nebem a zemí. Snad to tak i zůstane s bude to ok.

DVB-T2 nevadí o nic víc, než vadilo DVB-T Akorát se prostě vysílá z jiných antén vysílače, na jiných kanálech a možná i jiným výkonem.

Přesně tak. Dnes je ještě fůra vysílačů s DVB-T2 v přechodovém stavu a teprve po vypnutí DVB-T je přehodí na konečný kanál a vyšší výkon.

Nějak nechci opotřebovávat křišťalovou kouli, tak v bodech:1) musíš říct jakou máš antenu ( pokojovou/venkovní)2) jestli je anténa ten hybrid s potakem na zesílení signálu, tak ji vyhoď a dej tam pasivní prut ( totálně převalíš signál a zahltíš vstupní obvody tunerů nesmyslně silným signálem)3) jaké délky kabelů máš od rozbočovače( jaký rozbočovač to je) a jaký kabel je použit.4) zkontroluj polarizace vysílače a polohu anteny.

Televize ti ukazuje hausnumero a nie kvalitu. Pri 100% kvalite a navyše aj 100% sile signálu neexistuje žiadna možnosť aby kostičkovala. Nepozeral si či existuje update firmware?

Posunutí antény výše stačilo. Dvbt2 je asi citlivá na autobusy nebo nevim.

Môže byť, ale aj ti to ukazuje hausnumero a zrejme sa toho nezbavíš. Alebo myslíš, že keď sa o niečom hovorí, že je to na 100%, tak by to mohlo mať nejaký nedostatok?

Výpadky příjmu TV jsou obvykle způsobené anténou nebo propojením mezi anténou a TV.