» Poradna » Programy

Sekání myši, PC se nevypne atd.

Zdravím,
dovolím si poprosit o radu s pár problémy. Můj PC je totálně zralý na šrotiště a soupis jeho vad a bugů by vydal na několik tlustých šanonů. Rodiče si myslí a nadávají, že je to tím, jak stále stahuju hry, programy a kdo ví co všechno, ale jsem snad jediný na tomto světě?!...ale plakat nebudu tady.

1) Zasekávání myši.
Občas (často) se mi stává, že se myš zasekne, zahraje sound odpojení konektoru a na pár sekund s ní není možno nic dělat, potom zase jako normálně. Takhle i několikrát denně. Zkoušel jsem prohodit s dvěma dalšími usb konektory, ale pořád to samé.

2) Nechce se vypnout.
Když někdy dám PC příkaz k vypnutí, nevypne se. Někdy to trvá o pár minut déle, ale někdy jej prostě není možno žádným vnitřním způsoben ani vypnout, ani restartovat.
Jediná možnost je reset nebo vypnutí natvrdo.

3) Modrá obrazovka nejspíš z Keria
Kerio Personal Firewall my sám od sebe (po povolení nebo odmítnutí většinou bezpečného (aktualizace, zapnutí prohlížeče) vstupu) spouští modrou obrazovku smrti.

Snad mají problémy aspoň nějáké řešení. Ten PC mě jednou zabije....aaaaaaa

Odpovědi na otázku

A nemas aspon nejake hlasky z te modre smrti? Nepises o jaky PC se jedna, jak je stary, jaky mas Win, kdy naposledy jsi preinstaloval atd., takze takhle od pasu radit je tezke. Byt tebou, tak se vykaslu na dilci reseni a udelam reinstal a pokud by zacal PC delat to same, tak az pak bych to zkousel postupne resit. Takhle od pasu bych rekl, ze to mas zahnojene a mozna sem tam i nejakou brberku.

Obnov, pokud máš celý systém ze zálohy těsně po instalaci W. Pokud ne tak reinstal systému (zálohuj to pak), bude bordel v registrech, USB, malware, spyware, možná vir. A AIDOU 64 se mrkni jak je na tom HW. HDTunem projeď disky, memtestem RAMku. Mrkni jestli je vše OK v BIOSu, nebo vrať původní nastavení.

Jak na předváděčce jsi zde ukázak vysoce "ušpiněný" PC, vysoce pravděpodobně i s nabouraným FW, což už je co říct. Takže šup šup. Víš kam a co máš dělat, ne?

ahoj chci se zeptat na radu ohledně vypínání pc...
dám ve startu vypnout pc...pc se odhlásí a ukáže se že se pc vypíná ale místo vypnutí se restartuje...nevíte čím to je ?

Tak to bude tentokrát úplně jednoduché - pokud máš počítačově zdatného kamaráda, popros jeho o pomoc, jestli ne, vem počítač do nějakého servisu s rozumnými techniky, kteří se s tebou dohodnou na pevné ceně a ne na hodinové, protože by cena servisu pravděpodobně převýšila cenu zánovního počítače.
Kdybys to náhodou zvládl sám, tak si zálohuj data a přeinstaluj systém se vším, co k tomu patří. Ale vzhledem k formulaci tvého dotazu bych ti to nedoporučoval.
Není třeba panikařit, všechno lze vyřešit