» Poradna » Ostatní

Sekání hry

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Používám pc ve kterém mám rtx 2070 s procesorem amd ryzen 5 2600. Pc by neměl být tak špatný. Když hraju nějakou hru například fortnite,v lobby mám kolem 200 fps, jak mile zapnu nějaký mód,hra se začne sekat, z ničeho nic z 200 fps začnou poklesi, na 150 fps 120 a tak podobně, když začnu fyghtit mám další lagy. Grafické ovladače mám nejnovější. Neměli by jste nějaké rady jak to fixnout pc by to měl ještě zvládat. Děkuji předem

Odpovědi na otázku

Co je "fyghtit"?

Zkusil jste vypnout sledovani fps, treba to pomuze? Ma ta karta v kombinaci s danym procesorem vubec na to, aby to jelo nejak vyrazne lepe? Fornite bohuzel neznam, ale ve vetsine her, se kterymi jsem se setkal bylo lobby mnohem mene narocne nez "fyghteni", takze bych pokles fps povazoval za vcelku normalni.

Módy mohou být o dost náročnější než původní hra. Tak je nepoužívej a je to. A hlavně v lobby nic náročného není, tak tam logicky budou vyšší fps.Jinak z toho tvého popisu by jeden blil ("poklesi", "fyghtit", "by jste"...).

Tady máš fps pro různá nastavení:https://www.youtube.com/watchPokud to máš +-stejně, nemáš co řešit.

Nevím jak to„vysvetlit". Když se podívám na video které jste mi poslal, tak hráč má v průměru cca 180 fps občas má pokles například na 130, když se na video kouknete tak pokles nejde vůbec poznat. Ale například když se já pohybuji po mapě tak mám tak zvané „mikro lagy" 3 sekundové seky, když se otočím tak fps spadnou klidně na 80 fps z 200. Celkově „má hra není ani tak plynulá" mám 240hz.

Jo tak 3s seky už problém jsou, požíváš nějaký "sync"? Případně zkusit ty fps fixnout v nastavení hry třeba na těch 120fps. Asi ten HW úplně nestíhá.

Ještě mě napadlo jestli to nemůžu být aktualizací panel grafické karty. Když jsem pc pořídil vše jelo bez problémů. Po čase jsem si přečetl že je důležité počítač „udržovat v aktualizaci grafické karty panely"po nějaké době jsem se rozhodl grafické panely aktualizovat. Po aktualizaci se hry sekaly. Ale podařilo se mi to opravit. Tudiž mě napadá jestli problém nemůže být opět v tomhle, nevíte jaká verze je nejlepší na grafické karty panely?

Ano problém může být i tam. Mě se po aktualizaci herních driverů začalo sekat Davinci Resolve (já to vyřešil přepnutím renderu z CUDA na openCL). Můžeš zkusit sehnat starší driver a grafiku přeinstalovat.

Pokles fps na 120 se dá stěží nazývat "lag", nebo kromě snížení fps je i znatelná zpomalená reace na akci (fakt nemyslím hodnoty jako 5ms), to by vypadalo na málo výkonu, jinak jak píší výše, jen pokles fps je v popsané situaci normální.

Nic nepíšeš o tom, kde máš nainstalovanou hru? A systém? Jestli máš nějakou starou mechanickou hajtru, tak to se nediv... Chce to SSD, ideálně v m.2, a co RAM máš jí dostatek? Jinak to chce aktulazované komplet PC. Ještě koukni co ti vytěžuje CPU, třeba nějaký program sosá výkon... Jinak...je to PC, může se stát,že ty jedničky a nuly na HDD se někde prohodily. Že ti sice nespadne systém, ale čte se to déle... na to platí jen přeinstal systému a her...

Zkoušel jsem podle videa trochu „pohrabat "ovládací panel nvidia a celkem mi to pokohlo nemůže se mi teď něco stát s pc?