» Poradna » Notebooky

Sekání her

Zdravím, mám problém se sekáním her (nebo jiné zátěže). Ze začátku to běží plynule, ale pak se to objeví a je to v až skoro pravidelných intervalech, kdy se hra začne sekat, ale potom to zas běží normálně a tak pořád dokola. Mám podezření na vadný hdd.

Odpovědi na otázku

Zde je to ale v pořádku https://ctrlv.cz/08Qc

Zbytek HW je tajny? Nebo proc sem davas jen vypis na disk? A jake hry se na tom pokousis hrat?

Myslím že už jsem přišel na příčinu. https://ctrlv.cz/7JN3

Nazov zakladnej dosky je trefny k popisovanemu problemu - LENOVO INVALID

myslis tu pricinu, kdy se snazis hrat narocne hry na notebooku? to by uz dneska mohl vedet kazdy, ze notebooky nejsou na narocne hry a ty ktere by pripadaly v uvahu, tak je levnejsi a lepsi si poridit vykonejsi stolni pocitac

To není HDD, to je přehříváním, prostě se procesor nebo grafika podtaktuje, a když vychladne, tak zase jde na 100%. Bohužel pro tebe, tímhle používáním to brzo uvaříš.

Kup si pořádnou pastu a přepastuj CPU a GPU.

Čímž si u notebooku přinejlepším prakticky vůbec nepomůže a přinejhorším ho zničí.

Když o tom víš prd, tak raději nic nepiš

Kéž by ses tou radou řídil :)Pokud by měl nějaký opravdu herní laptop, byla by validní rada profouknout chladič vzduchem, případně nechat to odborně vyčistit v servisu. Nabádat ovšem (zjevně) naprostého laika, ať si přepastuje laptop je nejen naprostý nesmysl, protože pokud to pomůže, tak jen marginálně, ale zároveň je dost velké riziko, že to při rozebírání zničí.

Jestlize si s tim sam neporadi, tak znamy nebo servis.Prepastovani pomuze kazdemu notebooku, protoze z vyroby tam jsou obycejne nejlevnejsi pasty.Ja mam herni notebook za 100tis a take jsem prepastoval asi nej pastou na svete IC Diamond a teploty sly o dost dolu.Tak nebud debil a uz nic nepis :D

Ja stojim za Kate s. Musis prihliadnut na to, ze pises laikovi, co pravdepodobne nikdy nerozobral ani detsku hracku a nie este Laptop. Takze ja by som tazatelovi rozhodne tiez neodporucal rozoberat a prepastovat notebook, nakolko sa naozaj da predpokladat, ze by si ho tym znicil.Urcite mas pravdu, ze to stoji za pokus, ale v tomto pripade by to za tazatela mal riesit servis.

Ono jde hlavně o to, že přepastováním prostě žádnej "heatroom" nezíská.Samotná výměna pasty z té "nejhorší" na tu "nejlepší", ti dá tak 2 stupínky k dobru, což je ovšem našemu lojzovi k ničemu, protože dané chlazení prostě evidentně není schopno procesor a grafický čip uchladit, i kdyby měl převod tepla přímo z kovu na kov.Noťas má evidentně nedostatečně dimenzované chlazení.Je zde sice možnost, že je chlazení zanesené chuchvalci prachu, přes který se nedostane studený vzduch k žebrování, takže by třeba stačilo o vyfoukat chlazení, ale změnou pasty se ničeho nedocílí.Jen pro informaci Tj (Tmax) u tohoto procesoru je 100°Chttp://ark.intel.com/products/81012/Intel-Core... Takže pokud bude tazatel pokračovat v činnosti, tak si za chvíli zadělá na problémy.

Teplota může jít s trochou štěstí dolů o nějaký ten stupeň, víc ne. Pokud jde o funkci pasty, naprosto ideální by byl stav, kdyby na spoji žádná pasta být nemusela a styčné plochy byly absolutně rovné – sama o sobě totiž i ta diamond vodí teplo hůř, než kov na který ji napatláš. Pokud je rozdíl teplot opravdu hodně znatelný, je to spíš špatně ukotveným chladičem, nebo použitím příliš velkého množství pasty. Pak samozřejmě přepastování pomůže.Mimochodem, gratuluji k laptopu za 100k, ale tady reaguješ na podle parametrů co známe levné Lenovo, u kterého rozhodně nebude nejslabším článkem chlazení pasta.

Ze zkušenosti od nás z notebook fóra přepastování pomůže vždy (když nejde o HW problém se samotným chlazením) i u těch nejlevnějších notebooků.Nechápu, proč nemohu doporučit přepastování.To, že mi někdo pomůže poradit třeba u problému s autem neznamená, že si to budu opravovat sám.