» Poradna » Notebooky

Sekání her

Zdravím mám herní notebook GE72 Apache grafická karta nvidia GTX 960M 8gb ram intel core i7 procesor. mám ho sotva půl roku a už se mi začali sekat hry a nevím proč nechal jsem si to zkontrolovat v servise a větráky i teploty jsou v pořádku nemám tam žádné viry ani nic podobného software v PC mám správně nastavený hry nastavuji na menší grafiku a stejně to nepomáhá. seká se mi při hraní i zvuk z jiných programů ne jen ta hra např. když volám s kamarády seká se mi jejich zvuk a oni mě slyší taky sekaně.Prosím o radu děkuji

Odpovědi na otázku

" např. když volám s kamarády seká se mi jejich zvuk a oni mě slyší taky sekaně" - to může být způsobeno i něčím jiným... přez co voláš? jaké máš připojení?

připojení mám dobré a volám obyčejně přes discord ale stejné je to přes skype navíc mi ani tak moc nejde o to sekání při hovoru jako spíš sekání té hry

nevim

Aká je to "menšia grafika"? HDD je v poriadku? Urobil by som testy s HBCD - HDtune, checkdisk....

grafika má 4GB myslím nevím jestli je to menší grafika, HDD jsem nijak speciálně nekontroloval ale hry mám nainstalované na běžném hrad discu nevím jestli to nějak ovlivňuje.

Výkon grafiky NEzavisí od jej VRAM

pardon spletl jsem si SSD a HDD takže se opravuji hry mám na HDD zkusím to skontrolovat

Vypadá to, jako kdyby se mu přepl režim přenosu dat disku.

co to znamená? a víš jak to opravit?

jaké hraješ hry ? na jaké detaily ? Splňuje tvuj ntb minimální požadavky ?

splňuje hraju npř. GW2, overwatch a CoD4 všechny tyhle hry by to mělo rozjet a mám to přes program Nvidia Gforce experience který byl předinstalovaný na tento PC nakonfigurováno optimálně pro výkon/vzheld

Možná je používaná primárně integrovaná grafika, ale to by nevysvětlovalo sekání zvuku

to ne používá se GTX to mám zkontrolované

To muze byt spousta veci. Takze kdyz jsi to mel v servise, tak jsi jim predpokladam takto popsal problem. Co ti na to rekli? Btw, Geforce experience rozhodne neni idealni reseni. Zdaleka ne vzdy se to nakonfiguruje na vhodne hodnoty. Obzvlaste na notebookovych "hernich" paskvilech. Je treba si s tim pohrat. Kdyz se to "seka", na kolik procent je v tu chvili vytizen CPU a kolik GPU?

řekli mi, že to může být nesprávně optimalizovaným windows 10 (instaloval jsem si to sám) nebo taky tím že se to zahřívá tak vyfoukaly větráčky optimalizovali win10 a dali novou chladící pastu skontrolovali to a řekli že to i při zátěži má hodnoty při kterých by to mělo jet normálně.k druhému bodu můžu si s tím zkusit trochu pohrát a uvidím jestli se to zlepší ale myslím si že to jak se mi to seká tak nějaká menší přeměna v grafice hry moc nepomůžeCPU mám většinou tak kolem 60-80% a GPU : nevím kde tuto hodnotu zjistit

A to to jako pak nezkusili, kdyz to dela porad, nebo jak? Tomu postupu moc nerozumim. Nebo je verdikt, ze by to melo jet normalne, ale nejede, takze nashledanou? :D Vsechny ovladace mas stazene a nainstalovane ze supportu MSI, ano? Ne od MS? Jsi si jist, ze CPU ma tech 80% presne ve chvili, kdy se to zasekne, ano? Neni jedno jadro treba na 100%? Nekdy to na zasek staci.Zatez GPU napriklad zjistis pomoci GPU-Z. I kdyz ta by teoreticky nemusela mit vliv na nejake zaseky zvuku. Muze to by jedno s druhym.

no potom co mi to vrátili tak mi to jelo vpořádku ale teďka to zase začalo a ano mám pocit že ovladače mám od MSI a to CPU neví teda jestli je jedno jádro na 100% je tu napsané jen celkové využití procesoru navíc nejde o jednorázový sek a že by to pak nejelo celou dobu ale seká se to v průběhu celou dobu

To je takove reseni na baterky. Tak jim to bez vyreklamovat, ze to dela porad. Tohle by opravdu chtelo mit v rukou v tu chvili, kdy to dela. Nevim, co si predstavujes pod "seka se to v prubehu celou dobu". Typicky to byva treba nespravne nakonfigurovany system (jako treba prilis mnoho zbytecne bezicich aplikaci na pozadi soucasne), odchazejici disk, nevhodne nastaveni, problemy s ovladaci a podobne. Na konkretni diagnostiku to musi mit v ruce nekdo zkuseny.

dobrý den sekají se mi hry prosím podívejte se mi na to