Sekání her

Zdravím všechny. Potřeboval bych poradit. Např: ať hraji jakoukoliv náročnější hru, tak po 5 minutách, někdy i déle se začne hra tak na 15 až 30 sekund sekat (pod 10 fps) a pak po 2-3 minutách pořád dokola ... a tak to běží pořád dokola (i když nastavím hru na nejmenší detaily a rozlišení, tak problém je pořád stejný) . Myslím si, že je to procesorem (Core 2 Quad Q9550). Při hraní má teplotu kolem 70 stupňů. Takže může to být tím, že se jednou za čas přehřeje a proto vzniká sekání? Každopádně pokud ano, nemám třeba koupit větráky nebo ho vydělat a znovu vložit do PC. Budu rád za každou radu (GPU, RAM to nejsou mám vyzkoušené i jiné).

Odpovědi na otázku

Ten procesor má maximum 71,4 °C, takže je to prakticky jistě přehříváním.Vyfoukej prach a zkontroluj správné osazení chladiče.

Prach jsem vyfoukal a chladič sedí dobře. Není nějaký program, který ve hře zobrazí teploty?

No v CPU-Z programu jsou grafy, takže stačí hrát dokud nezačne slideshow a podívat se kolik stupňů procesor dosáhl. Chladič sice může sedět dobře, ale s přepálenou pastou ti je k ničemu. Většinou právě sedí na popraskaný pastě která už nemá skoro žádný teplovodivý účinky. V tomto případě by ti pomohla i obyč pasta http://www.alza.cz/alphacool-oem-thermal-com... I když je to menší množství tak vystačí i na pět výměn.

Dobře zkusím teda znovu nanést pastu. A mohl bys mě prosím poslat nějaký postup jak pastu nejlépe nanést? Vím že je plno videí, ale tak třeba jsem to dělal nějak špatně... Potíral jsem to kreditní kartou, tak je nějaký lepší způsob?

Nejprve očistit procesor od zbytků staré, pak dát malou kapku doprostřed procesoru a nasadit chladič. Roztírání je zbytečné.

Roztirani kartou je oblibenej nesmysl. Vysledek je vetsinou spatny. Proste dej doprostredka rocu pasty poloz na to chladic a trochu s nim zamel. Pak po pridelej.Dalsi vec na kterou se tu nikdo neptal a je dulezita co mas za chladic a je skrin dostanecne vetrana ?

No všechno jsem udělal a dvě jádra mají 38 a dvě 41, když nic nedělám. Zkusím teda nějakou hru... snad to bude už dobré. Jinak dík všem za rady možná ještě nemám vyhráno...

Teploty v klidu jsou naprosto nezajímavé.

Při hraní sáhni rukou na chladič procesoru. Pokud není opravdu horký, tak sedí špatně.