» Poradna » Ostatní

Sekání her po chvíli hraní

Dobrý den mam docela problém.... Abych to vysvetlil: moje sestava je Zakladni deska Gigabyte X48 DS-4cpu Intel Core 2 Duo E8400 Ram 8GB, gpu Gigabyte HD 7950 Windforce 3 3GB, Zdroj Seasonic G series SSR-650RM Active PFC F3 chladic cpu Primecoller PCF-1202512B.Neni to žádné top dělo ale např. GTA V, novy Tomb rider a vsechny nove hry šlapou výborné. A ted problém: zaclo se mi stavat ze se hry zacaly sekat, Řekneme mesic dva do zadu znatelne. Stačilo ale vypnout do Windows a zapnout a vše šlo jak melo. Vzhledem k mafii 3 ktera vyšla jsem vymenil procesor za Core 2 quard Q9300 a přidal chlazení freezer 13... Mafia 3 jede krásné bez jediného problémů na střední detaily..ALE všechny hry i ty starší se začaly po chvíli hraní setkat......přečetl jsem snad vše na tohle téma kde co bylo i na zahraničních fórech nic nepomohlo.....chlazení CPU to není stopro, vsechno vycisteno, nekolikrat prepastovano, samotne CPU ma vsude okolo 32 stupnu v zatezi kolem 40+,řešil jsem i výši teplotu jader, proto jsem v BIOSu vypl troling (zlepseni)napětí všechno v pořádku, ovladače poslední i na grafickou kartu vše... Jediné co me napadá je něco s grafickou kartou i když teplota je max při zátěží 65 stupnu což teda nevím jestli je moc nebo malo někde píšou tak jinde onak, nebo nějaký softwarový problém. Už fakt nevím...dík za pomoc

Odpovědi na otázku

Ty jsi hral gta5 na dvoujadru?

Jj, úplně s přehledem na slušný detajly :)

Tak to zavolej do Nasa, že jsou u tebe doma fyzikální anomálie ... na Intel Core 2 quard Q9300 Ram 8GB, gpu Gigabyte HD 7950 Windforce 3 3GB nemůže kroutit nová Lara zadkem ani ve slušných detailech ani v koukatelném rozlišení a plynulost bude na hranici promítání fotek z dovolené členem rodiny s roztroušenou sklerózou. Neinvestuj do toho, najdi si brigádu, řekni Ježíškovy, a slož si normální herní počítač a nemarni svoje herní zážitky na něčem, co už je víc jak polovinu dekády mrtvé.

Myslel jsem ze se dočkáme normálních odpovědi, nicméně to rikas špatně Lara kroutí krásné svým žádném i s tím dvou jádrem a skoro na hight akorad upravené některé veci :) nicméně díky za tvůj smysluplný a užitečný příspěvek....

Natoč to třeba na mobil, jak ti to jede plynule a jak máš nastavené detaily a pošli to. Můj příspěvek nemá být rada, tam není co radit, když se snažíš rozjet nové hry na pravěkém stroji, ale povzdech nad tím, jak si někdo může něco nalhávat.

V pohodě klidně bych to nahrál ale neřeší to můj problém a proto se mi to nechce dělat, takže díky za radu.

Přece jenom jsem objetoval trochu času a nahral ti to ;) a obdobně to šlo i na tom 2jadru :) https://youtu.be/L7MxX5l1Bw4

Vcelku působivé, díky :) nevěřil jsem, že to ten procesor takhle rozdýchá

Jádro problémů je ze ted s core 2 quard kroutí zadkem ještě lépe ale jenom chvíli asi 10-15 minut....

to ti neverím ani omylom a ani nikto z prítomných. na dvojjadru sa to hrať plynulo nedá, ani na vysoko pretočenom G3258, ktoré má ďaleko väčší výkon ako core 2 duo, spolu so silnejšou grafikou... tomb raidera ti tiež neverím, na Q9300 už možno áno... alebo sa rozchádzame v definícii slušných detailov.. každopádne.. po výmene cpu si spravil čistú inštaláciu? keď to seká, cpu a gpu idú naplno?

Ne čistou instalaci jsem nedělal, ano CPU a Gpu jede na plno....čistá instalace by to mohla byt z jakého důvodu nebo já prostě nechali to ze to prostě funguje vše jak má ale jenom chvíli odhadem 15-30 min jal kdy....

Slušné detaily mysli HD rozliseni, něco medium něco hight, trošku osekane stíny antialising 4x cca jak u čeho....

teoreticky by to problém nemal byť, prakticky to z 90% prípadov býva... resp. xp ešte zvládal prenos medzi rôznym hw, novšie systémy sú na to náchylnejšie.ešte pred prípadným reinstall, máš updatnutý bios?

Nemám bios updatnuty... Bylo mi řečeno ze při výměně je to nutné pokud se napr. Špatně načte frekvence a ze u výměně těchto dvou procesoru to není nutné,...přemýšlel jsem nad tím každopádně on ten problém byl i předtím akorad ted je to prostě jakoby znatelnejsi se silnějším procesorem.....takže tvoje rada je čistý instal Windows a update BIOSu ?

jo, to by som robil ako prvé.. ale keď vravíš, že ti to robilo už predtým, tak problém bude niekde inde.moniturješ aj iné teploty ako teplotu cpu a gpu? čo tak teplotu chipsetu a mosfetov? keď priložíš ruku na oba pasivy, dá sa udržať na nich?

Všechny teploty ve skříní podle speedfun a takového toho programu co jsem ted zapomněl název a monitoruje to vše v PC ukazuje ze jsou v pořádku, přesně nevim co myslis? Myslis na základní desce?

áno na doske.. naľavo od cpu máš mosfety a vpravo dole chipset. tam čidla obvykle nebývajú, resp sú len v blízkosti a nemáš tak reálne údaje... ak je všetko ok, tak potom skús ten reinstall. moemntálne mi nenapadá ďalší dôvod, prečo to robí. buď je bordel v systéme, alebo sa niečo prehrieva (okrem cpu, gpu, to býva aj napájanie, alebo chipset)

Na to jsem už taky sahal, bylo to horké ale ne ze by me to popalilo,... Ale jak dojdu domu raději to zkontroluju a napisu, nejsem si 100% jistý jak přesně to bylo.....Každopádně díky za rady :)

Takzeee, ted jsem to zapnul po chvíli plynuleho hraní Mafie 3 zase Děkance na desku sem sahal na obojí je to teple ale ne ze by to nejak palelo, nejteplejší je asi grafická karta GPU dioda 65 stupňů,.. Zkusim se podívat a vyčistit popřípadě prepastovat grafiku, ... Jak nepomůže jdu na bios ale nevím no přijde mi to jak kdyby se něco fakt prehrivalo nebo naplnila nějaká paměť a pak už to nestačilo.....

Dvoujádro ale Intel... takže jestli to hraje na současnem AMD 4 jádru... má to přibližně totožný výkon.

Nemá, na 4 jádru Mafia 3 jeden naprosto plynule na střední detaily. Opět - bohužel jen chvíli....

No.. pozeral som to video, kurna a fakt dobre... na to co tam mas za suciastky, podla mna az nadstandardne dobre a priznam sa ze som ozaj neveril ze to tam takto bude behat.Podla toho ako to opisujes je podla mna problem v teplotach - a najpravdepodobnejsie teplote grafickej karty, lebo ta zacne znizovat vykon pri prehrievani aby sa dokazala uchladit. Procesor dosiahne nejaku teplotu a potom sa vypne cez BIOS, Thermal Shutdownom...takze procesorom to asi nebude Podla mna tam budes mat kopu prachu a ten prietok vzduchu na grafike to uz nedokaze tak uchladit ako pred par mesiacmi...

PC jsem komplet čistil, zrovna jsem celou grafickoubkartu vybral a komplet vycistil aj jsem ji rovnou prepastoval,...podařilo se mi dostat z posledních 65 stupňů na 57-59 v maximální zatezi,...porad stejný vysledek...(jinak thermal shutdown jsem vypnul projistotu kdyby byl spatny senzor na zakladbi desce, aby to netrotlilo)problém ale ted vidím jak psal ciga pod procesorem chipset je horky velice dost i když jsem to před tím zkoušel tak se opravuju ruku na něm neudrzim..... Takže pokud je to ono pořadíté co s tím?

Jestli je to opravdu tím, tak by se na to možná dali nalepit pasivní chladiče určené na paměti.http://chlazeni.heureka.cz/primecooler-pc-rhs4/Ještě by stálo za zkoušku podtaktovat nebo podvoltovat procesor, to by mohlo napájecí kaskádě ulehčit v práci a třeba by k propadům výkonu nedocházelo. Ne že by to řešilo problém, ale mohlo by to odhalit příčinu.

On tam právě pasivní chladič je, a ten je dost normy...já to zkusim odmontovat uvidim co je pod tím a taky nějak procistic víc ještě...každopádně jsem tam ted dal poslední bios co je pro tu moji desku což teda je z 2009 roku 😂... Tak uvidíme,...

*chladič je dost horky ( korekce na mobilu)

Pak asi foukat. Vzdy vic ven nez dovnitr. Pripadne stejne, ale nikdy ne vic dovnitr, protoze to nefunguje.Jake ventilatory pracuji ve skrini ted?

Dva male mám vpředu ty jdou dovnitr, a pak jeden nahoře ven a na boku skříně taky ven....

skúsil by som ho dať dole a prepastovať aj tam. len s odoberaním opatrne, pomaly a hlavne nie nasilu. ideálne kým je to ešte teplé a materiál pod tým je ako tak pružný, poddajný. ináč by si mohol niečo poškodiť. prúdenie vzduchu máš ako vyriešené? vpredu nasáva a vzadu/hore vyfukuje? možno by si mohol skúsiť pripevniť malinký ventilátor k tomu pasivu, alebo naň nejaký nasmerovať aspoň na skúšku

Asi jsem tomu prisel na zoubek.... Bude to teplota grafické karty.... Zkusil jsem ji nastavit primo v ovladacich na minimální takt a počkat az klesne teplota ta se dostala na 50 stupňů, zapl jsem mafii (samozrejme se to sekalo) a zase vše ztesetoval do původních plných hodnot a sledoval teplota začala stoupat a hra jela plynule v určitém momentu než zase teplota překonala cca 59-60 nakonec se to stejně vždycky vyšplhá na 65 stupnu.... Takže toto asi bude ono....

Hodil bych tam MSI Afterburner (funguje i na grafikach od jinych vyrobcu) a zkusil si pohrat s nastavenim vetraku na karte.Settings > Fan > zaskrtnout enable a nastaveni se otevre. Pak uz jen v hlavnim okne aktivovat u fan speed to user define.

zaujímavé, tie teploty mi pre gpu prídu v poriadku. ale neviem ako tieto staré radeony fungovali... ešte môžeš skúsiť prime95 a skúsať testy. pritom sleduj teploty a či sa činnosť cpu mení. tak by si mohol vylúčiť prehrievanie napájacej kaskády a pustiť sa do riešenia grafiky.. tak ako vraví omualo, nahodiť afterburner a pohrať sa s ventilátormi.

Tak beru zpět, už to fakt vypadalo na tu grafiku ale když jsem otevřel skříň podařilo se mi to udržet na 59c a jelo to a stejně se to po delší době začalo sekat....

Pod tím pasivním chladicí na chipsetu ani nebyla pasta....tak jsem jo tam raci dal a uvidíme😁

No takže porad vše na stejno s tím rozdílem ze chladič na chipsetu je je ještě víc horky jak před tím takže pasta pomohla a aspoň se to dostává víc do chladiče ale tedka co s tím..... Jediné me napadá na to dat nějaký vetracek a třeba to pomůže .....

Tak tím to taky neni bohužel, když jsem chladil o sto šest a chladič byl jemně teplý tak stejně nastal stejný problém po chvilce...

Zdravím, mám naprosto stejný problém. Posunul jste se někam v jeho řešení? Pro místní rejpaly Tomb Raider mi jede na obdobné nastavení jak po másle (Turion ZM80, 9600GT).. Tedy asi 5 minut ok, poté minuta šílené trhání a tak dokola.. Mimochodem nezáleží ne tom jak náročnou hru zapnu. Děje se to ve všech stejně. Díky