» Poradna » Ostatní

Sekající se PC i při reinstalu

Ahojte, kvůli sekajícímu pc jsem přeinstaloval počítač a doufal v lehké zlepšení no bohužel to se nekonalo.. Zapínaní PC přes 10 minut a programy jsou na tom taky dost špatně. Čas od času se mi soubory na discích načítají třeba i 5 minut. Takže ano napadla mě chyba někde v discích již jsem v tomto ohledu hledal po internetu a nainstaloval si DiskInfo. Jen nevím jak poznám zda je tam fakt nějáká extrémí chyba co by tohle způsobovala. A zda hledat problém jinde. Přikládám screeny. https://ctrlv.cz/94mehttps://ctrlv.cz/6tUJ

Odpovědi na otázku

Prehistorický PC se systémovým HDD.Co s tím?1) Vyhoď systémový HDD; naštěstí je vadný => nemusí Ti to být líto.2) Zapoj místo něj SSD.3) Nainstaluj potřebný OS, ke kterému vlastníš licenci.

Ten systémový je právě SSD. A žádnej jinej další nemám ani..

Tak ho prostě vyhoď a nahraď bezvadným, použitelným a kompatibilním.

Jak jsi přišel na to, že je to SSD? Vždyť je to pomalý 5400otáčkový HDD Fujitsu MHV2120BH pro notebooky.Low-level formát mu možná zlepší kondici (zmizí pár realokovaných a podezřelých sektorů), ale ten disk prostě není s to provozu moderního operačního systému.

Zas tak starý není. Začala se vyrábět před 3 roky a možná je v záruce.http://pevne-disky.heureka.cz/western-digital-green-4tb... https://www.czc.cz/wd-green-ezrx-4tb/136360/...

Green je v pořádku, ty sektory jsou na prehistorickém notebookovém disku.

Raději sem vypište celou sestavu. Ať víme co se tam nechá zapojit. Nicméně proč jste proboha jako hlavní systémový disk použil pomalý notebookový disk s 5400ot a ještě k tomu zapojeného přes starší rozhraní sata, je mě záhadou. I když ten disk byl OK tak to muselo nabíhat více než 1 minutu, spíše ještě více.Je to tenhle disk, ne?http://www.newegg.com/Product/Product.aspxVzhledem k tomu, že ten druhý je také 5400ot, tak se jako systémový také nehodí, hlavně na něm asi přijdete o data, pokud ho použijete jako hlavní. Nicméně sata 6GB/s evidentně máte, tak kupte ssd a uvidíte ten cvrkot. PS: Pokud máte starší windows, tak ho asi ani na 4Tb disk nepůjde nainstalovat.

Yup na ten 4TB to s win10 nešlape to už jsem zkoušel když ten disk byl novej. Chtěl jsem se právě zbavit toho starého.. Disk z notebooku je tam z důvodu, že když jsem počítač skládal tak měl můj notebook upadenou obrazovku tak jsem využil disku v něm. Krom starých 20/40 GB jsem doma nic jiného neměl takže toto byla nejlepší varianta. Počítač nabíha tak 15 minut než vše funguje no.. Co se týče sestavy celého PC tak. Win10 Pro, Deska Gigabyte GA790A-DS3, AMD Phoenom II x4 965 3400Mhz, a grafika NVIDIA GeForce GTX 560. Nejspíš to nechám jak to je teď a stejně v nejbližších letech plánuji koupit kompletně nový počítač. Tak už to potom snad pošlape jak má

15minut? To můj tablet s atomem a 2GB ram je použitelný tak do 2 minut. Ty tam musíš mít ještě nějaký problém...netahají se ti na pozadí aktualizace?

I kdyby tahaly tak to přece nebudou dělat při každém zapnutí ne? Taky si myslím že problém bude ještě někde jinde proto se ptám. Je možnost někde zjistit zda se ty aktualizace tahají?

Tak já chci mít PC aktualizovaný...i když je to nepopulární a mnoho lidi aktualizace W10 vypíná. Já při každém zapnutí PC...dám vyhledat aktualizace přes utilitu výrobce základní desky...potom dám vyhledat aktualizace Storu, následuje vyhledání aktualizací systému... a nakonec kontrola Avastem...jj..to je můj rituál .

To já taky udělám to tak jednou do měsíce přes programy které jako člen Insider programu mám a v pohodě. Avastem počítač projíždím cca co 3 měsíce kompletně. Netuším kde může bejt chyba. Doufám že do roka a půl budou peníze na novej počítač tak pak uvidím ale doufám že když bude vše nové tak to pošlape jak má! :D