Sekaji se filmy při přehrávání.

Potřebuji poradit s konfigurací codeků. Mám notebook Compaq Armada 110. Jeho parametry jsou: Celeron 850Mhz, 256MB ram, 40GB HDD. Natahl jsem si do něj pár filmečků a zjistil jsem, že se jemně sekají. Po chvilce to začne docela vadit, nedá se na to dívat. A moje otázka zní: Jaké codeky na to, aby to jelo plynule? A popřípadě jak to nastavit? Nejsem v tomto směru nijak znalý, tak každá rada je pro mě cenná. Děkuji všem.

Odpovědi na otázku

Do kodekov moc nevidim, ale moze to byt aj:1. ak ti bezi notebook na bateriu /znizi sa frekvencia procaku - aspon na mojom, Celeron neviem ci to robi tiez/2. Prehravacom - niektore zeru neskutocne vela vykonu, skus nejaky najjednoduchsi /ja mam na celerone 1,4 notebooku BS Player a no problem.Aspon nejaka rada.... skus

Také používám BS player. A na filmy se dívám jen při zapojení do sítě.Nahrál jsem si Codecs all in pack.

bs player je dobrej, ale misto all-in-one pouzij fddshow. taky to mozna bude chtit trouchu pomlatit procesy os.

Podla mna to nie je tym, ze ti chybaju kodeky, ale asi poterbujes zvysit RAM-ku.

Tak 256 RAM je na filmy málo Tak to jsi mně pobavil.....

Mal som podobny problem na mojom postarsom notasovi Toshiba Satellite 1805-S253 (PIII 850 MHz, 256 MB RAM, 15 GB HDD). Z codekov pouzivam K-Lite (aj na stolnom compe) a v nom problem nebol. Vsetko sa tocilo prave okolo prehravaca, ktorym bol CrystalPlyer. Rozhodne ho neodporucam - zerie pekne vela CPU vykonu . Avsak ako radia i ostatni, nahodil som si BSplayer a hoplaaa... filmy sa prehravaju uplne bez problemov.Takze jednoznacne vyskusaj BSplayer, prinajhorsom zaexperimentuj s dalsimi prehravacmi. Taktiez skus nainstalovat K-Lite Codec Pack ak si tak este neurobil. Good luck.

bude to spis sw zavada, an me armade 1750 (PII@400Mhz,128MiB) prehraju snad vsechny divx filmy .. je pravda ze DVD se seka ale to by na o tolik rychlejsim stroji nemelo delat problemy. Je to o vyladeni OS a prehravace (pouzivan Mplayer s optimalizaci -o3 a podporou mmx pro i686)

Ještě lepší než BS player je Zoom player a z kodeků CCCP a přehraješ bez problémů vše...