» Poradna » Notebooky

Seka video po prepojeni s tv

zdravim, mam problem, ze mi sekaju videa po prepojeni s tv, jedna sa hlavne o flashove streamy, stiahnute filmy idu, youtube ide, nezda sa mi, ze by pc nestihal, lebo na starom hpcku s grafikou intel gma to islo... konf. je asus i5 5200u, grafika intel hd 5500, druha gf 920m, ram 4gb, vypnut hdw. akceleraciu som skusal, nizsie rozlisenie tiez, trochu pomohlo, tv je plazma hd ready .... dakujem za kazdu pomoc... win je 8.1

Odpovědi na otázku

U mňa to robilo buď nie rovnaká far. hlbka, alebo ovladač. Viem, že pri rovnakej far. hĺbke prehliadač šiel svižnejšie, ale Skype blbol aj tak, musel som pri videohovore 1 LCD vypínať. Po preinštalovaní ovládača to ide ako má za každých okolností. GF 920M je výkonnejšia aspoň o 10% oproti HD 5500? Podľa passmarku sú si dosť podobné

pri hrach je vykon neporovnatelny, ono ten stream seka uz v pc, aj ked nieje pripojeny na tv, ovladac asi nie, ked youtube ide, skusim aj ten, ale skusal som pustit chrome aj cez tu vykonnejsiu grafiku a nepomohlo...

Zkus tedy aktualizovat flash player

nepomohlo

pozri sa do taskmanagera pri sekaní, či nie je cpu na 100% a ktorý proces ho tak vyťažuje. či to spôsobuje flash, alebo niečo iné. takisto koľko ramky je voľnej a čo zaberá najviac. v podstate keď použiješ VLCplayer, tak v ňom vieš prehrávať stream, možno aj to dokáže vyriešiť sekanie.v tom prípade skúsiť vypnúť doplnky, vyčistiť cache, prípadne komplet preinštalovať (záložky a heslá sa dajú zálohovať do účtu v prehliadači). do preinštalovania prehliadača by som sa pustil až po driveroch.cez DDU odinštalovať drivery na obe grafiky, stiahnúť nové z intel.com aj z geforce.com a nainštalovať nanovo. prvý treba inštalovať intelácky, potom nvidia.

diky, idem na to, pocuvam, ze mi nestiha grafika, ze je to shit, no ja tomu jednoducho neverim...

zabudol som napisat, ze pc nic nevytazuje, cpu 20, disk 5, ram 50 percent

pc by to mal bez problémov stíhať spracovávať. keď ovládače nepomôžu, kukni či máš správne nastavený výstup na telku, či nie je väčšie rozlíšenie ako podporuje, prípadne skontroluj obnovovaciu frekvenciu. ak máš tak skús pripojiť iným káblom. síce to ním byť nemusí, ale vadný kábel môže spôsobovať problémy. mne dp kábel vypínal monitor vždy keď som zapol stolnú lampu, po výmene bolo všetko ok....

ešte ma napadlo pozrieť sa cez gpuz ako je na tom grafika pri prehrávaní. aj keď flash je jednoduchý a obe grafiky by s ním nemali mať problém. nemáš v ntb nastavený úsporný režim? daj vysoký výkon alebo adaptívny.nevidím dôvod, prečo by to malo proste sekať.

dal som novy driver, doteraz to sekalo ako ked je pri hre malo fps, ale stream(teraz skusam joj live v hd), isiel stabilne, teraz je fps dostatok, ale zastavi sa obraz aj so zvukom, uplne to sekne cele, po chvili sa rozbehne, rychlost netu je rovnaka... no haluz ...ntb je nastaveny na vysoky vykon, aj grafika....

opravujem, seka to rovnako, nic sa bohuzial nezmenilo :(

prosim ta a ako prehram vo vlc streamy, lebo mne to nejde vobec, diky

https://www.vlchelp.com/stream-online-videos-pc-v... z youtubu je to jendoduché, vložíš len adresu, pri ostatných portáloch, ak to fungovať nebude, treba zistiť adresu priamo toho videa. prípadne treba ešte nejakú utilitu navyše, napríklad pre twitch funguje totohttps://www.reddit.com/r/DatGuyLirik/comments/35... ten livestreamer by mal podporovať aj iné weby. buď sa spraví .bat alebo ho spustíš a adresu vložíš manuálne. používal som to už dávno na starom ntb, kde v prehliadači twitch sekal, tak si už nespomínam do detailov čo a ako spraviť.

hmm a ako zistim tu adresu, tiez to nikde nemozem najst