» Poradna » Ostatní

Seká se minecraft ale ostatní hry ne

Dobrý den, chtěl bych se zeptat vás protože to nechápu. Ségra dostala novej počítač kterej sice nemá moc velkej výkon ale to rozhodně lepší než její starej ntb. Je mi jasný že počítač rozhodně nemá nějakej velkej výkon ale jeji starej ntb měl daleko horší procesor s 1.6GHz a minecraft ji jel třeba na 40 fps po chvíle načítání. Tady na tom novým ji to nepřesáhne 5fps. Zkoušel jsem ji tam dávat různý programy do hry aby ji to zlepšilo běh hry (optifine) a furt nic. Víc jak 5 fps to nezvládne. Přitom třeba league of legends na pohodu. Nevíte co s tim? Počítač:Intel® Core™ i3-2120 Processor 3.30 GHz4 GB DDR3250 GB HDD SATAIntel® HD GraphicsWindows 10 Pro

Odpovědi na otázku

Když pominu, že je to celkově hodně slabé, tak na hry ti tam chybí hlavně grafická karta. Integrovaná HD Graphic je spíš jen výstup na monitor. Dokup do toho alespoň GT 1030 a bude to o dost lepší (ale stále to z hlediska dnešních PC bude mizérie):https://www.czc.cz/gigabyte-gt-1030-silent-l...

Ano to chápu ale neříkejte mi že na tom může hra jet hůř než na tomhle.Intel Celeron Sandy Bridge 1,6GHz (2 jádra) Intel HD graphics

Intel Celeronu s 2 jadrami je hodne, rekni presny typ. Je mozne, ze ta i3 je horsi.

Typ procesoru: Intel CeleronGenerace procesoru: Sandy Bridge - 2. generaceModel procesoru: B815(1.6GHz 2jádra/2vlákna)Počet jader procesoru: 2

Grafika v tom B815 je myslím stejná, jen s nižšími takty. Takže výkonem je trochu horší. Takže pokud jsi byl schopný to na ní rozjet lépe, měl bys to zvládnout i na tom i3. Otázkou je i jaké rozlišení máš nastavené. Ale osobně bych se na celý ten masochismus s hraním na 10 let starých kancl PC s bez grafik vykašlal a koupil lepší HW.

Možná bych zkusil koupit RAM s větší kapacitou. Přece jenom Windows si z ní bere spoustu paměti a pak ti zní nezbyde skoro nic. Ještě bych zkusil vypnout VSync nebo snížit detaily

To jsem právě všechno snižoval ale ono je jedno jestli tam je grafika na max nebo na nejmíň minecraft jede furt na 5 fps. A po vypnutí Vsync se nic nezměnilo.

https://www.youtube.com/watchSice nevěřím, že ti to pomůže, ale zkusit to můžeš. Ta grafika nemá žádný výkon, takže nevím, čemu se divíš. Více RAM ti reálně nijak zvlášť nepomůže, protože vše hapruje hlavně na grafice. Nicméně 4GB je dnes také tragédie, takže více RAM bude jen plus, ale ne pro vyšší fps. Tady máš srovnání Intel HD s tou nic moc kancl grafikou GT 1030:https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-HD-Graphics... Jak vidíš, i ta je úplně někde jinde. V tomto srovnání na o 1742 % vyšší výkon. Tady máš video s GT 1030 a o dost horším i3-530 než máš ty:https://www.youtube.com/watchJak vidíš, běží to o dost lépe.Když chceš hrát hry, musíš mít odpovídající HW.

Děkuju za snahu ale to co je na tom videu už jsem právě zkoušel ze své hlavy. To ovlivní pc tak že má třeba v league of legends více fps.. Ale minecrat je bohužel beze změny.Já prostě jen nedokážu pochopit že na tom starým notebooku co je sotva dvou jádro prostě měla 40 fps a tady na i3 ji to nedá ani 10fps.Asi pak dokoupime tu grafiku nedá si nic dělat

a nejnovější javu 64bit

Tu jsem preinstalovaval snad 5x už

A nema zapnuty RTX v nastaveniach? Skuste vypnut.

RTX tu vůbec není :D. Ale na co jsem přišel je to že minecraft ukazuje že jede na nějaký graficeGalium 0,4 on llvmpipe 256bitJá vůbec nevím co to je takže. Ale nezobrazuje se tam Intel HD graphics

Zkousel jste preinstalovat ovladace od vyrobce desky (ty uz budou pravdepodobne radne stare), tak jeste bych mozna zkusil od Intelu - maji na to i automaticke vyhledavatko: https://www.intel.com/content/www/us/en/support...

Podle ty stránky na Intelu co jste sem dal mám vše aktuální.

Jenom pro jistotu se jeste zeptam, uz to tu asi zaznelo, ale nevim, zda jste neco odepsal. Testujete stejnou verzi Minecraftu, se stejnym nastavenim a stejnym rozlisenim? V takovem pripade by to totiz teoreticky melo jet podobne (spise lepe) nez na notebooku, ale pokud je neco z toho zasadne jinak, tak to samozrejme muze byt problem. A nakonec, je to asi nesmysl, ale podival bych se na nastaveni profilu napajeni v ovladacich panelech, zda nejakym nedopatrenim neni prepnuty do nejakeho usporneho rezimu.

Testuju to na verzi na 1.16 a na verzi 1.12 oboje verze na ntb jdou ale na pc ne. A v těch ovládacích panelech je vybráno "Vysoký výkon"

Ale udivuje mě že když jsem zapnul minecraft poprvé tak mi to házelo chybu že moje grafická karta nepodporuje OpenGL nb co... Tak podle youtube návodu jsem stahnul opengll.dll a dal ho do složky s javou (do 64 bitové).A teď když se podívám v minecraftu na jaké kartě to běží tak tam je Display:1680x1050 (VMare, Inc)Galium 0,4 on llvmpipe (LLVM 3,4 256bits)Nevím co to je ale když jsem to hledal na netu tak je to "Virtual Machine Libary"Je to divný protože na tom ntb je normálně Intel HD graphics místo tohohle.

Ja bohuzel netusim, co to dll pacha, zda se snazi o nejakou emulaci OpenGL nebo podobnou silenost, ale zrejme to bude zdroj vasich problemu. Idealni by bylo to rozjet bez nej. Ten error znemoznoval spusteni hry nebo se obevoval v prubehu hrani jako hlaska bez vetsiho vlivu?

Nepustím bez toho právě ani minecraft

Ten notebook ma Windows 8.1 (nebo starsi) ? Ted se totiz divam, ze na Windows 10 nejsou pro grafiku z i3-2120 od Intelu drivery. A to by mohlo zpusobovat tento problem. Bohuzel netusim, zda je to bez zmeny OS na starsi Windows nebo prechodu na Linux rozumne resitelne. Pokud to tedy nechcete resit koupi graficke karty, klidne nejake levne, mozna i bazarove, ale stale podporovane (aby to nebyla vykopavka bez ovladacu). Dal by se teoreticky zkusit driver z Win 8.1, ale je dost pravdepodobne, ze na Win 10 nemusi fungovat dobre. https://downloadcenter.intel.com/download/24970/Intel-Grap... PS: Pokud byste se poustel do nejakych upgradu, tak pouvazujte i o upgradu RAM, 4 GB jsou dnes uz dost malo.

Ajo máte pravdu. V počítači sice je ovladač od Intel HD graphics ale je v podstatě nepoužitelný co tak čtu. Mám doma ještě CD s win 8 tak to tam nainstaluju a snad to bude všechno lepší.Děkuju za nápad :)

Ani radsi nedekujte, instalujete si nepodporovany system a z hlediska vsech rozumnych bezpecnostnich doporuceni je to spatne. Navic je to dle meho nazoru proti Win 10 v mnoha ohledech horsi system i z uzivatelskeho hlediska.

4 GB RAM a integrovana grafika je na Minecraft malo. Optifine moze pomoct, ale nie je to dlhodobe riesenie a dalsimi modami (nie programami) to len zhorsujes. Dalsia moznost je pohrat si s nastaveniami Minecraftu, to jest daj minecraftu 3 GB RAM, pre system nechaj 1 GB, ale s novsimi verziami ro nebude lepsie. Alebo vyskusaj tu verziu od Microsoftu, ale asi sa ti nebude chciet zacat od znova...

Ako sa dá nasdtaviť koľko OS si nechá z RAM a koľko bude dostupných pre SW? Minecraft nie je virtualka, kde prideľuješ RAM aj CPU. V každom prípade zo 4 GB má dostupných možno 3,5 GB a cca toľko vie zožrať samotný Windows. Pod 8 by som nešiel a keby tazateľ nemal problém s 1000 Kč, pridal by som 8 GB. Z 12 GB by mal pre MC určite voľných 6-7 GB. A neviem či by sa potom nedalo prideliť grafike viac VRAM. A ideálne by som dokúpil aj GK. HD 2000 má príliš slabý výkon. V bazári snáď nejaká vhodná je.

minecraft sa spusta cez launcher, v ktorom okrem ineho ide nastavit kolko systemovych prostriedkov si ma zobrat pre seba a kolko necha pre system alebo necht na systeme nech si rozhodne o vsetkom sam. je to vlastne len GUI pre skustenie javy s nejakymi parametrami. Ja tiez nenechavam system na rozhodovanie, ale je pravda,ze mam k dispozicii nepomerne viac ako len 4 GB.Riesenie je zvysenie RAMky ale v pripade,ze RAMka je nad financne moznosti tazatela, toto moze byt (ciastocne) riesenie. ale pri MC plati len hruba sila a nic ine.