Sedí tato deska do sestavy?

Ahoj.Jen bych potřeboval poradit s tím, jestli mi do sestavy sedí tahle deska. Kontroloval jsem kompatibilitu a snad to sedí, ale rada od vás bude asi lepší než mé amatérské schopnosti. Původně jsem chtěl mít tuhle desku = https://www.czc.cz/msi-b360m-mortar-intel-b3... . Ale chtěl jsem integrovanou WIFI a tak jsem si vybral tuhle = https://www.czc.cz/msi-b250i-gaming-pro-ac-i... . Co jsem koukal, tak se mi vyplatí koupit tuhle desku s integrovanou wifi s rychlostí až 867 Mbs, než tu předchozí s wifi kartou za pět stovek s rychlostí 300 Mbs. Jinak tady je sestava: Be quiet! Pure Rock SlimSilentiumPC Armis AR3 Pure, černáSilentiumPC Zephyr 120 (120mm)Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEMMSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1, 6GB GDDR5Crucial Ballistix Sport LT Grey 8GB DDR4 2666Intel Core i5-8400MSI B360M MORTAR - Intel B360 = stará deska bez wifiSeasonic Focus Plus, 550WASUS PCE-N15 = karta za pět stovek, kterou bych musel dokoupit ke staré desce

Odpovědi na otázku

podpora 6 a 7 generace cpu - co myslíš?

"Nepouštějte se samostatně do větších projevů. To je na hovno takováhle práce !" Deska B250 ti samozřejmě s procesorem i5-8400 nepojede. Takže B360 je správně. Wifi ti neporadím, nemám ho rád a vyhýbám se mu jak čert kříži ale určitě není nutná karta do slotu, možná ti tu někdo poradí lepší kousek do USB.

Desku potrebujete zase s chipsetem B360. Do te s B250 samozrejme zadny Intel 8. generace nedate!Wifinu urcite ne jako kartu, ale jako USB dongle. A urcite neco, co podporuje i novejsi standardy a obe pasma, at to nemusite za rok zase menit. Pokud to ma byt velmi levne, tak minimem je tohle: https://www.czc.cz/tp-link-archer-t4u-ac1200... .

Pro i5 8400 lze použít pouze B360(M), nebo H370(M) desky. Pokud chcete nutně wifi a nejde použít kabel, tak rozhodně ne interní, ale kupte externí do USB. Stojí to prakticky stejně, ale anténu si můžete dát třeba na stůl, aby chytala dobře signál.

Opravdu pozor na to, mít wifi utopenou pod stolem znamená problém... Často vidím nářky lidí, jak jim nefunguje wifi a reálně mají malej dongle strčenej v zezadu pc kterej je někde v koutě... tam to už z principu musí mít poblém..