Šedé funkce v BIOS

Když se dostanu do BIOSU, tak tam mám velice málo funkci, které mohu měnit a ostatní jsou šedé a nejde s nimi nic dělat. Dále tam nevidím ani nic o mé grafické kartě a ostatních věcech.Notebook HP – 15-ba079nczákladní deska HP 81FABIOS Insyde F.24 UEFI

Odpovědi na otázku

Pokročilé funkce (ty "šedé") nejsou přístupné pokud je bios bez hesla. Vytvoř si v biosu heslo, restartuj a tím heslem se do něj přihlaš.

To jsem udělal ale pořád je to stejné.

V tom případě se obrať tam kde ti ten krám prodali...

V tom biosu zkus F7,F2,F3 možná i jinou to by mělo zpřístupnit další funkce.

Nic se nestalo, jen to pokaždé píplo.

Našel jsem tohle,přeloženo v google. Některé základní desky HP vlastně obsahují některé skryté pokročilé možnosti nastavení pro konfiguraci nastavení inteligentních ventilátorů, varování CPU / System fan stall a spousta dalších věcí. Chcete-li získat přístup k tomuto pokročilému nástroju pro nastavení systému BIOS, můžete při prvním zobrazení spouštěcí obrazovky HP / Compaq stisknout klávesy CTRL + F10 → CTRL + F11. Může to chvíli trvat, než se dostanete dovnitř. POZNÁMKA: Tato funkce nebude fungovat se všemi základními deskami společnosti HP, pouze s některými.

Zkusil jsem, ale buď se spustí normální bios a nebo to začne vyhledávat problémy při spuštění.