Seagate Momentus 5400.3 nebo disk 7200ot?

Dobrý den,chci koupit 2.5" UATA100 disk do notebooku, ale nemůžu se rozhodnout mezi:1. Seagate Momentus 5400.3 ST980815A 80GB - kolmý zápis a měl by mít pouze jednu plotnu...2. Jiný disk s 7200ot/sPodmínkou je aby nebyl příliš hlučný, bez problému s teplotou (disk je do 12" subnotebooku...), bez vibrací, spotřeba minimální(!) atd. Na velikosti mi příliš nezáleží. Proto mě zaujal ten Momentus, má docela vyrovnané parametry s vysokým výkonem... Ntb bych rád používal na programování, hry si na něm nezahraji.Předem děkuji

Odpovědi na otázku

Na to ti bude stačit klidně i pomalejší. Čím rychlejší bude, tím větší spotřebu bude mít a nejspíš i hluk. Pokud budeš především programovat, stačí i pomalý disk. Jen si případně pohlídej operační paměť, ať tě pomalý dísk příliš nebrzdí v případě swapování ( 5400 rpm disk tě ale moc brzdit nebude ).

5400.3 má výkon 7200 ot. disků. I rychlost načítání dat i (téměř) dobu přístupu. Žádný problém s teplotou ani hlukem. To podstatné je jedna plotna a max.dvě čtecí hlavy.Proti 7200 ot.diskům má navíc bezvadnou cenu. Ten ti fakt doporučuji.Pokud nechceš počkat na 7200.2, který bude mít také kolmý zápis.Pardon. Ten bude SATA.

Takže 7200.2 bude jenom SATA...to jsem nevděl. V tom případě je rozhodování celkem jasné. Jinak asi není žádný jiný disk s kolmým zápisem k dispozici?

Nové generace disků ho asi budou mít všechny.Ale kdy je jednotliví výrobci začnou dodávat?Těžko říct.