Seagate 1TB ST1000DM003

Ahoj, máte někdo Seagate 1TB, jednoplotnový, ST1000DM003-1ER162 ?Podezřele často parkuje. Zkoušel sem update Biosu ale hlásí, že to nejde (bios 5C). Sleep pro HDD mám v OS vypnutej. Máte někdo nějaký užitečný informace ?, z toho parkování sem trochu na prášky.....

Odpovědi na otázku

V jakých Windows? Pokud ve Windows 7 bez SP 1 nebo starších a je jako sekundární disk, tak je to bug a hledej hotfix od Microsoftu.

Pro pičmulínky, co klikají na minusy:http://support.microsoft.com/kb/977178/en-us

Stáhni Crystal Disk Infohttp://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... Klikni Funkce-->Pokročilá Nastavení-->Ovládání hlučnosti/spotřeby disku-->a APM nastav Vypnout a bež znovu Pokročilá Nastavení a zaklikni Automatické přizpůsobení hlučnosti/spotřeby disku

******************************************************************************************Tak jo udělal jsem to nastavení tak uvidim...

hm, tak to vypada ze to asi funguje, disk prestal permanentne parkovat a bezi porad.......

To je jen dobře, prodlužuje se tím životnost. I parkovací cykly mu dost dávají zabrat, jen výrobci se tím nechlubí.

Mam Windows XP SP2 32bit

Systém je nainstalován na řadič v režimu IDE nebo AHCI? Disk je hlavní (systémový) nebo vedlejší?

Ještě detail - co máš za základní desku?

máš 512MB, že nemôžeš mať SP3?

disk jede bez AHCI, disk je SATA3, jede to na SATA2 na desce MSI K9N Ultrajo můžu nainstalovat SP3, ale pak se mi hrozně zpomalí systém

Zpomalí OS? Co já mám XP na normálním starém P4 (N, HTT, 2,8 GHz) tak bez problému. Doinstaloval jsem 4 GB RAM (po 1 GB modulech, 4 sloty) a jede jak víno v rámci možností. Sice díky grafice (AGP x8) nemohu využít paměť celou (4 GB jsou max. celkem ne jen samotná RAM v PC), ale jinak bez problému.SATA2 není pro HDD problém = stejně rychleji data nepřenáší. Spíše nastav default v BIOSu, podívej se např. HDTune co disk umožňuje, případě se podívej po SW který si umí hrát s parkováním hlaviček u disků, byly takové.

Tohle konkrétně je chyba na straně nVidie a jejich čipsetů, které nesplňují specifikace SATA ani AHCI (podobnej bazmek má i VIA).Ideálním řešením je koupit samostatný řadič s čipsetem Marvell do PCI-e a flashnout na něj nejnovější BIOS s podporou SATA AHCI.

Tím Marvellem mám na mysli konkrétně řady 88SE91xx:http://www.hardwaresecrets.com/datasheets/Marvell-88SE91... Nejnovější BIOSy pro tyto řadiče jsou na station-drivers.com

disk neni primární, je někde navěšenej na SATA č.5 kabelu

V tom případě se jedná o případ, který jsem popisoval hned v prvním příspěvku. Chyba je na straně Microsoftu a o řešení vím pouze v případě Windows Server 2008 R2 a Windows 7.

Ten disk sa nudí, tak prejde do úsporného režimu, keď na PC nič nerobíte, tak je parkovanie jediná možnosť pre disk ako neumrieť na nudu.

aha nuda, tak už vim čim to jeno je fakt, že disk má reálně čtení/zápis 155MB a to je připojenej na SATA2.

Pokud to parkování chceš zaručeně vypnout, tak nech automaticky spouštět po stratu systému utilitku QuietHDD.

tak jo asi to je navod od Kuba 109.80.193.--- | 30. 1. 2015 17:48funguje, nic neslysim ...uvidime co bude