Sdram

Ahojte potreboval by som poradiť s diskom. V biose je možnosť ata/ide nastaviť na legacy ide a na native ide a neviem ktorá možnosť je lepšia.A ešte sdram control som mal nastavené na auto ako predvolené a čo ak by som dal agressive control?? čo by sa tým zmenilo.lebo zase user defined nechem dávať lebo sa do toho veľmi nerozumiem a nechcem nič pokaziť dakujem veľmi pekne

Odpovědi na otázku

V XP ak nemáš driver už v OS, tak IDE legacy. W7 je už pripravený na AHCI. Ale IDE native som ani neskúšal

vyskúšam obidve...uvidím...a ten sdram agressive control keby som dal namiesto auto? zrýchlilo by sa mi niečo alebo ani nie.

"sdram agressive control" Nenapisal si ziadne technicke data. Netusim dosku, chipset, pamateTakze vyskusaj, pri najhorsom nenabootujes system (a v BIOSe vratis "auto"). Mozno sa to prejavi na nestabilite systemu, alebo ked mas kvalitnu zakladnu dosku a kvalitne RAM moduly, tak v syntetickych testoch najdes zmenu.V praxi to bude 0.0nieco, co vobec nezpoznas.Zo stareho zeleza nove softverovo neurobis (aj BIOS je softver, aj ked je ulozeny v "švabe" a nie na disku).

aha takže sa mi to v podstate ani neoplatí meniť.no je to starší comp takže z neho už asi nič nevytrieskam.jedine dať nový harddisk.vďaka