» Poradna » Počítačové sítě

Sdileni W8.1 s konkretnim uzivatelem na lokalni siti

Dobrý den,mám všechny počítače s OS W8.1 Pro, všechny počíateče jsou ve stejné pracovní skupině, všechny počítače jsou také v jedné domácí skupině. Chtěl bych sdílet jednu složku pro všechny uživatele i počítače v síti, kromě jednoho počítače. Mám problém, když kliknu na danou složku a dám sdílet, rozšířené sdílení a oprávnění, tak tam mám pouze Everyone, což je v pořádku, to chci, ale chci tam ještě přidat uživatele z jiného PC v síti, abych mu zamítl všechna práva na čtení i zápis, ale nemohu uživatele přidat. Jediné co mohu přidat pro konfiguraci je aktuální uživatel (admin já), domácí skupina, everyone, to je vše, žádné jiné PC z LAN nevidím v nabídce, ikdyž se všichni v síti vidíme i v domácí skupině, jak takový PC ze sítě přidat? Při okně pro přidání uživatele ke konfiguraci vyskočí okno s možností změny Umístění, ale tam vidím jen svůj PC a dále když dolu napíšu jméno PC\jméno_účtu tak mi řekne, že nenalezen, což je logické, ale jak změnit, abych mohl přidat jakýkoliv PC ze své sítě?Děkuji

Odpovědi na otázku

Nejsi v doméně, nemůžeš přidávat uživatele, který není na tvém lokálním PC. Nejprve by sis ho musel vytvořit u sebe v PC jako lokálního uživatele se stejným jménem a heslem jako má on u sebe v PC, pak bys ho teprve mohl přidat do sdílení.

Aha, to je chytre reseni. A vytvorit vlastni domenu je asi bez vlastniho windows serveru nemozne ze?Nebo, lze to i bez toho nejak vytvorit?

Nemusíš mít vlastní server, můžeš používat třeba MS Azure Active Directory.https://azure.microsoft.com/cs-cz/services/active-dir...

Ak je pouzite 'Everyone' nedaju sa nastavit obmedzenia iba pre niekoho.Je potrebne 'Everyone' zrusit a pridat opravnenia pre kazdeho s vynikou toho nechceneho.