» Poradna » Programy

Sdílení ve WinXP více než 10 uživateli

Lze nějak zvýšit počet uživatelů pro sdílení ve WinXP nad 10?

Odpovědi na otázku

pokud chceš jen na jediném pc zpřístupnit síťový disk pro víc než 10 uživatelů, pouvažuj o linuxu a o sambě

Sice nepochybuji, že LINUX tohle hravě zvládne, přesto se ale obávám, že Ti tazatel za takovou odpověď moc vděčný nebude. Když se ptá na sdílení pro více, než 10 uživatelů, předpokládám, že to nemá domů na hry (pokud není zrovna z Matiční či Chánova) a tak nebude přecházet na desítkách počítačů na LINUX jen proto, že si neví rady se sdílením. Nejspíš je to nějaká firma plná kancelážských bab, kterým je problém vysvětlit, co je dvojklik - no už vidím to kino, jak je zasvěcuje do LINUXu )

nikdy tě nenapadlo, že může mít na linuxu jen server? :)jinak zrovna pro kancelářský baby je linux skvělá věc, protože jim tam dáš na plochu firefox, thunderbird, nějakou kalkulačku, openoffice.org, acrobat reader (nebo třeba kghostview), zahesluješ roota, nastavíš pro kdejakej soubor s nastavenim (myslim v /home) příznaky -r--r--r-- a baba už nic nepodělá, nedostane se jí tam žádnej vir ani jinej malware... prostě pohoda. a správce sítě se konečně může zabývat duchaplnější činností než neustálým přeinstalováváním windows a zjišťováním, proč půlka věcí nefunguje...

zle si to pochopil... linux tam bude robit PDC a XP prof. v domene nemaju limity na pocty userov. PC ostanu tak ako su.

XP Home nebo Profi? V doméně nebo bez? Jsou v tom podstatné rozdíly, ptej se přesněji.

Pokus nemas Servrovy produkt, coz XP nejsou, tak nepovolis vic jak 10 uzivatelu at uz jak pise Žabo..... Home ci Profi, Domena ci ne, protozeXP neumeji Active Directory. Smir se s tim bud 10 nebo mene, nikdy ne vic. Ani kdyby byly XP v ActiveDirectory nejde to. To jsem te asi nepotesil, ze?

Probuh jaks prisel na to ze toto omezeni ma neco spolecneho s AD? :)))

precti si toho Zabo ci co ten na to nejak prisel ja to jen vyvracel.

existuje a jmenuje se ntswitch.ALE:1) Jeho pouzitim porusujes EULA2) Je 50% sance ze takto vyrobeny "Whistler Server" nikdy nenabehnetakze v podstate ne. LINUX nebo serverova verze Windows je to co potrebujes...

Tak to by mě taky zajímalo.A hlavě by mě zajímalo, proč ve Win98 žádné takové omezení není.

Protoze v dobach 98 to jeste nebylo tak rozjete a 98 se jako serverovy system nehodil, (nestabilni system, ale na doma dobre) lepe receno vyuzivalo se toho, tak Bill Gates prisel na toto reseni tahat z nas jeste prachy (ma jich malo bobek), jelikoz za kazdy pripojeny PC nad 10 uziv. (10 CAL licenci je v cene) musi mit svou CAL licenci. Slouzi na to ze muzes pripojit k sobe 2 produkty ktere si zaplatil (jak kteri ze?)

MS KB179483