» Poradna » Programy

Sdílení tiskárny připojené k PC s XP na PC s Vistama

Mám doma 2 PC, na jednom jsou Windows XP a na druhém Windows Vista a k tomuto PC mám připojenou tiskárnu, na které bych potřeboval tisknout také z PC, kde jsou XP. Tiskárnu jsem si nastavil jako sdílenou, v zabezpečení přístupu je povoleno "everyone". V PC, kde jsou XP se marně snažím tiskárnu nainstalovat - když dám "přidat" tiskárnu, zvolím si v dalším kroku, že je síťová, ale již ji na své domácí síti nenaleznu (PC mám spojeny přes router a na obou sdílím internet).
Mohl by mi někdo poradit, kde je problém? Musím mít na obou PC stejné účty? To jedno je dětí a druhé moje, na tom dětském jsou celkem 3 účty, na tom mém pouze jeden, a to navíc zcela jiný - je nutno účty sjednotit? Moc by se mi to totiž nehodilo. Já na svém PC problém s tiskem nemám, potřeboval bych ale, aby děti mohly v době, kdy je můj PC s Vistama s tiskárnou v chodu, tiskárnu používat. Budu vděčný za pokud možno srozumitelný postup, myslím, že problém bude někde v PC s Vistama, před časem jsem měl totiž XP a tenkrát to fungovalo, i když si zcela přesně nepamatuji na podrobné nastavení.

Odpovědi na otázku

Vážně nikdo nic?
Nrbo jinak, třeba dělám něco špatně, mohl by mi někdo napsat stručně postup, jak by to udělal sám, když by měl doma 2 PC s XP a Vistama?