» Poradna » Počítačové sítě

Sdílení souborů mezi více počítači

ahojnedávno jsem si mezi dvěma počítači přes lan kabel sdílel soubory, ale chtěl bych si ty soubory sdílet mezi všemi počítači v domácnosti, případně používat i vzdálenou plochu, ale i když mám všechny počítače připojeny ke stejné wifi, tak se mi v síti ty počítače nezobrazují. moc se v tom nevyznám, takže za každou radu budu rád

Odpovědi na otázku

Není napsáno jaké os, co kde jak.. tohle opravdu není věštírna..btw: Začal bych tím, že bude asi zakázáno zjišťování počítačů v okolních sítích, nebo jak se to jmenuje, za předpokladu, že to je win 10...

Jo, já to vždycky zakazuji při instalaci ("chcete aby tento počítač rozpoznaly ostatní počítače v síti?" a dám NE).

Zkontrolujte, zda počítače mají nastavenou stejnou doménu, workgroup, nebo jak se to teď kom jmenuje (viz. vlastnosti - tento počítač). Od určitých verzí widlí tohle robí velkou paseku.