» Poradna » Windows (a jiné OS)

Sdílení souborů (domácí síť)

Potřeboval bych poradit jestli nevíte jak vyřešit následující problém se sdílením souborů.Mám 2 počítače:desktop - windows 7laptop - windows 10Na dekstopu nasdílím nějaké soubory které chci spouštět v laptopu. Problém je, že když otevřu v laptopu síť tak sice v seznamu dekstop vidět je, ale nelze se do něj dostat. Když to udělám naopak (tj chci spustit na deksopu něco z laptopu) vše funguje normálně. A teď ta záhada: pokud z dekstopu otevřu v síti laptop tak se záhadně zprovozní i opačná komunikace, která předtím nešla, ale jen do doby než laptop vypnu.

Odpovědi na otázku

Měl jsem stejný problém. Vyřešil jsem instalací WIN 10 na PC.

A nechtěl jste napsat odstranění WIN 10.A instalací jiného dokončeného a funkčního systému.

Ty si nainstaluj do hlavy mozek, protože něco tak blbého se jen tak nevidí.

Ked na oboch vypnes firewall tak to funguje?

Je to stále stejný problém.

pokud by ti stačilo soubory mezi počítači posílat přímo a nemusíš mít sdílenou složku, tak já už nějakou dobu na doporučení známého používám tohle:http://www.msec.it/blog/na obou PC spustíš SW a musí být ve stejné síti - jedno, zda drát, bezdrát- soubory se posílají offline - nepotřebuješ internet- žádná konfigurace netřeba - mám vyzkoušené W7, linux, android - různě mezi sebou

Když nastavíš sdílení složky, musíš ještě natavit oprávnění (což není úplně triviální záležitost, pokud to nemá být R/W pro everyone) a někdy je potřeba ručně zadat cestu, protože počítače se ne vždy vzájmeně "vidí" tak jak by měly (hraje roli nastavení firewallů, chování DHCP/DNS, určení role MasterBrowser v síti...), prostě hromada věcí které uživatele jen obtěžují a měly by se zakázat Účelem rady není školit, proto radím nastuduj základy přidělování oprávnění, nastavení sdílení a použití příkazu "net use".

Na Win10 bude asi potrebne nastavit kompatibilny LM (Lan Manager). Pravdepodobne tam bude LM s vyssou verziou, preto to z Desktopu ide obidvoma smermi.