Sdileni pameti ram s grafickou pameti?

Zdraím
Cici se zeptat jestli nejak sdílet pamet ram s oameti na graficke karte ... mam PC 2400+procak, 1024+256mb ram , a grafiku Nvidia 5200FX. Chci si na teto sestave zahrat hru TES: Oblivion. Kamarad mi radil ze bych to rozjel ale musel bych si pohrat s nastavenim grafiky popripade zvysit pamet... a to mne vrta hlavou jak zvysim pamet graficke karty? jedine sdilenim ram me napadlo. Mam tam jak sem psal 1gb to bych nechal jako ram pamet a tu dalsi 256mb ramku bych dal sdilet kdyby to slo, poradte mi jak na to?

Odpovědi na otázku

Tato grafická karta Oblivion hratelně neutáhne ani kdyby se o to pokusil samotný David Cooperfield.

to je skoda a jeste mne zajma jestli existuje neco na sdileni ram pameti s pameti graficke karty chci to vyzkouset ale nvm jak

Kamarád měl na mysli asi "AGP Aperture size" - nastavuje se to v BIOSu, tak to zkus v BIOSu najít a testovat (a případně googlit)

Myslim ze skor mal na mysli nieco co sa oznacuje ako "turbo-cache", "hyper-memory", pripadne inymi zahadnymi nazvami. Skratka ze grafika ma povedzme 128MB svojej pamate, ale je mozne ju nastavit tak, ze si este "odkroji" z operacnej pamate povedzme dalsich 128MB, a potom ma virtualne 256MB (musi to ale podporovat ovlacac grafickej karty). Je to akysis hybrid medzi klasickymi grafikami so svojou pamatou, a grafickymi kartami ktore vlastnu pamat nemaju, len si vezmu cast operacnej pamate.

Inak pripajam sa k nazoru, ze sa s tymto neoplati zaoberat. A uz vobec nie koli takej hre ako oblivion. 5200fx je totiz uplny absolutny low-end, navyse zo 4-5 generacii stary. To je karta vhodna tak na 2d, desktop + daky ten office a internet. Pre hry (aj bezne stare, nie len mimoriadne hardwarovo narocny oblivion) je absolutne nevhodna a nepostacujuca...

turbocache/hypermemory je hw záležitosť grafických čipov robených pre pci express zbernicu a nahrádza agp dime texturing-zdielanie systémovej pamäte grafickou kartou,ktoré bolo u agp verzií,ovládače ovplyvňujú agp texturing,hypermemory/turbocache nie,to je čistokrvná hardwarová záležitosť príslušného grafického čipu a na agp kartách nepoužitelná

No Oblivion ti na teto grafice prilis nepujde. Smir se s tim, je to uz obstarozni kousek...