» Poradna » Počítačové sítě

Sdílení netu z PC do telefonu kabelem?

Ahoj. napadá vás snadná metoda (bez nutnosti instalace čehokoliv do PC, ne router), jak sdílet Internet z PC do mobilu? Ideálně nějak přes USB? Je toto možné?

Odpovědi na otázku

Ne, hlavně to neumí běžně mobil. Jde to spíš naopak, z mobilu do PC.

Myslel jsem si. Napadlo mě ještě řešení s Bluetooth, ale to jak jsem zjistil je jen jednocestné, takže taky smolík.

Ano, v principu se totiž většinou sdílí internet z mobilu do PC :)

Hm, prekérka :)

Udělej si na PC Wi-Fi hotspot a k němu se pak mobilem připoj.

A pokud to chceš přes USB, umí to USB Tethering, musí to však podporovat tvůj telefon.

Ahoj, to zní zajímavě, ale to bys musel mít v PC nějakou wifi kartu, která umí routovat, nebo ne?

záleží na tom jak přijímá internet do toho PC. pokud přes UTP tak stačí jakýkoli wifi karta

Myslíš, že by stačil USB dongle? Je to v práci (pomocíé UTP do PC), nemůžu tam de-fakto nic hardwarove a ani softwarove instalovat. Proto potřebuji nějaké "portable" řešení.

hm... kup si najlacnesi wifi router... vyber kabel z pocitaca, daj ho do routera a z routera kablom do pocitaca. na routeri zapni wifi, vypni ssid broadcat, nech wifi nevidia ini a mas.

Tohle bohužel nejde.

Určitě stačí i neojbyčejnější Wi-Fi USB mini-dongl, pak stačí povolit Sdílení připojení k Internetu. Ale i tak budeš muset k USB Wi-Fi nainstalovat nějaké ovladače a následně povolit sdílení Internetu. Takže jestli nemáš administrátorské oprávnění k PC, tak to stejně nerozběhneš. A pokud je to ve firmě, kde nemáš něco takového povoleno, tak pozor na to, může to být považováno i za hrubé porušení pracovní kázně, které může skončit klidně i vyhazovem.

Napadá mě, že to určitě nejde.

Jsou dvě možnosti:1) Udělat z PC wifi hotspot, u ntb to není žádný problém, u PC stačí koupit nejlevnější usb wifi dongle. Win10 v aktuální verzi umí udělat wifi hotspot na pár kliků a zapínat/vypínat to jde pak na 2 kliky. Takto to mám já a připojuji si telefon k internetu dle potřeby. 2) Některé Androidy umí i Ethernet, záleží zda výrobce telefonu nechal tuto funkci v systému nebo ne. Pokud ano, Je to v nastavení-síťě-další-ethernet. Pak stačí koupit mikroUSB-to-USB kabel a usb síťovku. A telefon pak připojit kabelem do switche. Funguje to, ale telefon u toho zároveň nejde nabíjet, protože všechny telefony dnes mají jen jeden port microUSB.

Je doplním, že dříve (Android do verze tuším 4.1) šlo sdílet připojení z počítače do telefonu i přes USB, ale v novějších Androidech jsem tuto funkci už nenašel, tam to jde vždy pouze obráceně.

Zkusím se na to podívat. Děkuji za nasměrování, to by to mohlo řešit.

gnirehtet