» Poradna » Programy

Sdílení ISDN připojení v XP Home

Poraďte, jak vysdílet připojení na Net přes ISDN na další PC v síti, připojeno přes Cross kabel, tedy bez Hubu či přepínače. Stále se o to marně pokouším, podle nápovědy v XP to má být hračka. Ty dvě PC mám propojené, IP 192.168.0.1 a 192.168.0.2, pak pustím automatické nastavení domácí sítě, a ono se mi to úplně pose..., vytvoří se nějaký most a nechdí vůbec nis, ani už ručně vytvořené spojení a sdílení tiskáren.dík

Odpovědi na otázku

Nikdo nic???

vypiš, jak máš nastavené parametry TCP/IP na obou PC

To jsem již napsal, 192.168.0.1 a 192.168.0.2

Budu předpokládat, že XP Home jsou v tomto stejné jako Profesional (s Home nemám v tomto zkušenosti ) Microsoft doporučuje, aby na PC, které je připojeno k Internetu byla nastavena adresa 192.168.0.1 což máš a na druhém PC, to které se přes to první připojuje, aby bylo v protokolu TCP/IP nastaveno "Získat adresu z DHCP serveru"  XP mají svůj DHCP server a IP adresy přidělují. Někde jsem četl, že se s tím taky někdo mořil a tvrdil, že když nastavil adresy na pevno, tak nemohl sdílení připojení k Internetu rozchodit. Nezapomeň taky správně označit PC, které připojení do Internetu zprostředkovává. Já mám XP Profesional + kabel a sdílení funguje, tak jak jsem popsal.

doporučuji vyzkoušet ProxyPlus cz,free do 3uživ a jednodušší instalace najdeš ho na netu