» Poradna » Počítačové sítě

Sdílení internetu přes LAN.

Dobrý den. Mám LCD TV Samsung připojenou k internetu pomocí integrovaného Wi-Fi přijímače. Tuto televizi nyní používám i jako monitor k PC (WIN 7; 64 bit). Lze nějak "nasdílet" internetové připojení z TV (RJ-45) do síťové karty PC přes LAN kabel? Omlouvám se za polopatický popis, ale jsem laik. Předem díky za jakékoliv tipy.

Odpovědi na otázku

Ne.Ale obracene to jde. Pripojte PC pres wifi a z nej internet dostanete kabelem do TV.Rozumne reseni je ale trochu jine - jeden wifi prijimac, z nej LAN kabely do obou zarizeni.

A ta WiFi "vzniká" kde? Máš router s LAN a WiFi od poskytovatele? Pokud ano, jak je daleko do PC? Počítač by se dal s tím routerem propojit UTP kabelem. V horším případě by se i počítač mohl připojit na stejnou WiFi, na jaké je ta TV, jen k tomu PC dokoupit WiFi dongel do USB.

Jedná se o třetí počítač v domácnosti. Kabel od poskytovatele jde do routeru, z něho dalším kabelem do PC ve stejné místnosti a pak Wi-Fi signálem do NTB a do smartphonu a zmiňované TV (přes tři místnosti). K ní je připojený tento PC a TV využívaná i jako monitor. Bohužel tento PC nemá Wi-Fi konektivitu (vím, mohl bych zakoupit třeba USB adaptér), jen klasickou síťovou kartu, a kabel se táhnout nevyplatí přes tolik dveří. Tedy, i když fyzicky TV a PC jdou propojit přes RJ-45, nijak internet nenasdílím?

Kabel se urcite vyplati. Cene je minimalni. Jen trochu vic prace a kabel muze mit az 100m

TV je tupa bedna (ikdyz o ni marketaci budou lhat "smart" kecy), nic nasdilet neumi. Nasdilet internet umi PC, ale nejdriv do nej ten internet musite nejak dostat. Viz vyse..

divím se že, že televize neumí vytvořit hot spot, když to umí moje postarší televize LG (stáří tak 7 až 8 let), funkce se jmenuje Soft AP

Zdaleka ne kazda TV umi delat hotspot.A pokud by to umela, stejne by musel PC vybavit wifi donglem. Pak by bylo mnohem logictejsi sdilet obracenym smerem. Ikdyz.. pak by to zase bylo zavisle na zapnutem PC misto zapnute TV. Racionalni reseni vypada kazdopadne jinak.

Mas dve idealni moznosti.
Od routeru (modemu) natahni dva datove kabely. Jeden k PC druhy k TV.
Natahni do pokoje jen jeden kabel a pak pouzij switch, ze ktereho zapojis TV i PC

kup si wifi do usb do pc, nejjednodussi reseni

Dík všem za doporučení - budu to muset opravdu vyřešit tím Wi-Fi adaptérem.

Jen pak musite pocitat s tim, ze pokud nebude PC zapnute, tak TV nebude mit internet.