» Poradna » Počítačové sítě

Sdílení disku nebo složky v domácí WIFI síti

Ahoj, už delší dobu řeším možnost sdílení složky nebo celého disku mezi počítači v rámci jedné WIFI sítě. Dřív sem používal pěkně klasický ethernet síťový kabel a nebyl to problém. Musí to jistě jít i nějak bezdrátově, jen se mi to nedaří zprovoznit.. Musí se něco nastavovat speciálně ve WIFI routeru, aby podporoval i kopírování souborů přes WIFI z jednoho počítače na druhý třeba ? Mým cílem je, aby dva počítače, které nejsou propojeny kabelem, mohly mezi sebou přenášet soubory, ideálně abych disk jednoho PC viděl na druhém jako síťový disk nebo tak něco... Snad je to srozumitelné, díky za tipy !

Odpovědi na otázku

To jestli si pripojen kabelem, nebo bezdratove je uplne jedno, proste musis byt nejak pripojen. Wifi ale muze mit ficurku, budto mas nastavene v routeru izolace klientu( ap isolation), což je ve standardu vyple a nemaji to vsechny routery, nebo pri pripojeni bezdratem mas nastavenou verejnou sit, kde to muze blokovat firewall. Takze kukni na sit, a prepni na domaci. Dale klikni v pruzkumnikovi na ikonu sit a dej povolit prochazeni site. Nebo v midemu vypni ten ap isolation, ale to je nepravdepodobne, ze bys to mel zaskrtle.

máš nejaký špeciálny dôvod k tomu aby si nevytvoril pracovnú skupinu v rámci domácej siete?

Pokud chceš něco sdílet v rámci WiFi, je třeba zrušit na routeru izolaci WiFi klientů. Tahle volba brání tomu, aby na sebe klienti navzájem viděli.Kde to najdeš, záleží na routeru.Nastavení přes kabel nebo přes wifi se z pohledu koncového počítače nijak neliší.