» Poradna » Počítačové sítě

Sdílení a sít v winXP

Mam dva počítače, pracovní skupina je stejná, ping jede ale přesto se navzájem nevidí. Nevíte jak to spravit? Díky

Odpovědi na otázku

Je na obou PC zapnuty Klient site MS?
Je na obou PC Sdileni souboru a tiskaren povoleno ve firewallu?
Existuji na obou PC shodne uzivatelske ucty?
Jsou na obou PC nasdilene nejake soubory / slozky?

Zakladni otazky. :o)

Klient byl na jednom vypnutej, to sem se nevšim a zapnul... FW povolenej byl, shodný účty tam nejsou a nasdílená je tiskárna... a pořád nic...

WinXP Pro nebo HE?
Ony ty shodne ucty by tomu dost pomohly. :o)

na jedno HE a na druhym PRO

Pokud ti jde ping tak neni co zpravovat.

pripoj se normalne pomoci
- \\ip adresa\
- cd \\nazev\

nebo zkus jeste dat hledat nazev pocitace to by melo pomoct at se ti pak zobrazi i ve skupine (start \ hledat)

nenajde nic...

Tak to se na me nezlob, ale pokud ti nefunguje nic z vyse uvedeneho tak ti to proste nepinga a tim padem mas spatne nastavenou sit.

1, povolit sdileni
2, nasdilet adresar
3, vytvorit uzivatele a tim se pripojit ,nekdy to pomaha (na sdilenem pc)

mno a pak pokud pingas musi se dat pripojit na sdilenou slozku (treba jako ten vytvoreny uzivatel)
kdyz mas odezvu na ping xy tak cd \\xy\ take musi fungovat

No, ping a sdílení nejsou nutně stejné věci. Zkusil bych (zvlášť pokud obě PC nejsou zrovna přímo s veřejnou IP adresou) na obou na chvíli vypnout firewall. Pokud to bez nich jede, je potřeba poladit nastavení FW.

zkus tohle:
pctuning.tyden.cz ...