» Poradna » Počítačové sítě

Sdílená obrazovka jako "projekce"

Ahoj, mám takový dotaz. V kanceláři neustále nastávají situace, kdy potřebujeme něco řešit kolektivně, něco si ukázat, rozebrat apod. a v současnosti to řešíme tak, že se sejdeme u jednoho PC, koukáme si přes rameno apod. Přišli jsme proto s nápadem si pořídit velkou obrazovku či projekci na zeď, abychom kolektivní věci mohli řešit pěkně od svého stolu. Vím jak obrazovku připojit k jednomu PC nebo k notebooku, jako je to třeba v přednáškových sálech. Lze ale nějak efektivně připojit obrazovku do sítě, jako třeba tiskárnu, tak, aby na ní mohl odeslat obraz kdokoliv z od nás z kanceláře? Prostě něco jako sdílená obrazovka na zdi. Nevím , jestli je vůbec něco takového reálné, případně jaké jsou možnosti. Nemá s tím někdo z Vás zkušenosti? Myslím, že nemůžeme být jediní, kdo by obdobný problém řešil. Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Akakolvek smart TV alebo monitor s pripojenym Raspberry a nainstalovanym Kodi pripojene do siete a vyuzit DLNA.Pripadne ako tu uz bolo napisane WiDi, musi to podporovat koncove zobrazovacie zariadenie, alebo WiDi adapter pripojeny k monitoru.

uměl bych si představit TV / projektor a u toho PC (možná postačí i Raspberry, nemuselo by to být nutně velké PC s Windows) s nějakou obdobou aplikace Zoom, Teams apod. a sdílením plochy. Mimochodem, takhle byste nemuseli ani všichni koukat na zeď, někdo by mohl být u svého PC...Existují i softy, co běží bez nutnosti externí služby - rozběhají se lokálně na firemním serveru. Možná Jitsi Meet, nebo BigBlueButton - oboje lze nasadit ve firmě zdarma.