» Poradna » Mobily

SD karta

Ahoj, mám problém s microSD kartou. Když ji vložím do mobilu, píše mi připojit kartu SD - kontrola chyb, ale karta se nepřipojí. Přitom NB mi ji přes adaptér přijme. Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Je ta karta s mobilem kompatibilní?

Ano, byla v mobilu používaná už půl roku.

A jiná karta v mobilu funguje? Mimochodem, co je to za kartu, není to ADATA nebo nějaký neznačkových shit? :)

Ano, ostatní karty v mobilu fungují. Jedná se o 16GB Kingston, takže není neznačková.

Můžeš zkusit v počítači kartu naformátovat, jestli ji potom telefon vezme. Ale ze zkušenosti bych řekl, že jak jednou zablbnula, tak už bych ji raději nepoužíval a koupil jinou. Pro mobily jsou obecně nejméně problematické karty Samsung a SanDisk, takže z těch bych vybíral.

Děkuji za radu. :)