SD karta po vyjmuti z fotaku hlasi chybu

Ahoj lidi,
prosim mohl by mi nekdo poradit s SD kartou? Mam SD kartu o kap. 2Gb a je na ni asi 100fotek. Vyndal jsem ji z fotaku, strcil do slotu v PC a kdyz ji chci otevrit pres Tento pocitac, tak mi vyskakuje hlaska, ze karta neni naformatovana a jestli ji chci naformatovat. Dal jsem ne a vyndal kartu a dal ji do fotaku s tim, ze tam normal pujde. Ale ono nic:( Jen hlaska na obrzovce : CHYBA PAMĚŤOVÉ KARTY. FORMÁTOVAT TUTO KARTU?

Neda se s tim prosim neco delat? O ty fotky nechci prijit...
Diky predem vsem za rady:)

PS: fotak je LEICA C-LUX 3

Odpovědi na otázku

Bohužel jiné řešení podle mě neexistuje....a když dáš fotak pres USB k PC najedou tam fotky?

Poškozená MBR,ty fotky už jsou v háji a to nadobro a v tom foťáku někde musí být položka "Vyjmout paměťovou kartu" nebo něco takového,to musíš zvolit než tu kartu vytáhneš,protože když se to neudělá hrozí právě tohle

No ještě řekni, že ta karta je modrá a začnu věřit na duchy (mimochodem je TEN MBR nikoliv TA). Vždyť dostanu mindrák, to chceš?

Myslím,že pro tazatele je hlavně důležité to,že fotky jsou v háji,tedy pokud nemáš nějaký geniální nápad jak to opravit

Ani zdaleka nemusí být v háji. Podle stejné zásady naprosto nevíš, když jsem teď kýchl, zda mám rýmu. (to bylo jen peříčko zatoulané)

nemohouci - jedná se jednoznačně o alergii - sám na sebe.

1. Poškození TOHO MBR neznamená poškození ostatních dat.
2. A v kterém DF je položka "Vyjmout paměťovou kartu"!? Zápis je synchronní, to by musel tahat kartu ještě před vypnutím DF.

Zkus použít Testdisk 6.12 & Photorec win.Návod jak ho použít najdeš na netu a doporučuji Ti předem si jej přečíst.

Když jsem si nedávno omylem smazal fotky z karty, spolehlivě mi je všechny obnovil program Recuva. Třeba pomůže i v tomto případě

Já mám naprosto stejný problém, i když jiný foťák a nádherné fotky z dovolené z výšky 2000 m.n.m. Je to k vzteku. Nejde to ani přes čtečku paměťových karet.

každý foťák používa svoj špecifický systém súborov na pamäťových kartách a treba si prečítať návod na použitie konkrétneho foťáku,či podporuje štandartné podmienky na čítanie kariet v pc,alebo vyžaduje nejakú špecifickú aplikáciu/ovládač na čítanie fotiek v pc bez toho,aby došlo k ich poškodeniu-pokial to foťák vyžaduje,aplikácia alebo ovládač býva za normálych okolností priložený na inštalačnom cd ,žiadny foťák nieje univerzálny a u žiadneho nieje automaticky zaručené,že zápis fotiek bude vždy ,všade a za každých okolností automaticky dostupný rovnakým spôsobom na každom modeli tak,ako zvykne ukladať obrazové súbory windows

Na ten žvást jste přišel jak?! Rád bych věděl, který výrobce používá něco jiného než (zatím) fat32 a standardizovaného spojení mezi fotoaparátem a počítačem (USB Mass Storage, PTP, atd.)?

Je to pravda, když dva dělají totéž není to totéž. Licenční podmínky na FAT systém něco stojí tak spousta firem si to udělá po svém a nemusí to ýt 100% ně kompatibilní. To hle je možný pozorovat i u starších ATA řadičů.

Microsoft si nemůže dovolit extra drahotu za licenci. Podporu v tvrzení mám v existenci čteček, při opravdu rozdílných implementacích by byly k "píííp". A toto není problém implementace fat, ale prostě chyba karty.

Pokud se na kartu nedostane v žádném PC, tak nepomůže ani soft na obnovu dat.
Jako poslední řešení bych volil formát (ne nízkoúrovňový) a potom zkusit některý soft
na obnovu smazaných souborů. I na formátované kartě, nebo disku jsem měl slušné
výsledky s obnovou. Pochopitelně nesmí na kartu po formátu před obnovou zapisovat
(fotit).

hledej na netu "flash card recovery", "image recovery", "foto recovery", "data recovery", ...

nejdeš milion různých prg na obnovu dat.
To, že systém nevidí obsah karty, neznamená, že tam nic není.
Až když nic nenajde 5-10 různých utilit, pak lze prohlásit, že skutečně jsou fotky v pekle.
Vždy, pokud karta nebyla opravdu odpálená, jsem něco obnovil.
A odpálená byla jen jedna SmartMedia, což je/byla kapitola sama pro sebe.

Nikoliv. Ne po aplikaci 5-10 různých SW, ale po použití jediného diskeditoru. Pak to lze říci s jistotou.

Jenže s disk editorem a obyč lidma to je jako s editorem textu Vi. Když o tom někomu řeknete, co to je a jak v tom pracujete, tak tak si odplivne, hodí sůl přes rameno a pokřižuje se :o)

Od toho jsou zde odbornici (a já se k nim počítám), kteří s tím umí dělat. Pomohou nebo vyženou, podle okolností, ale jsou.

To že ji nevidíš přes tento počítač je nepodstatné.Pořad stejna pisnička.Použik usb live distribuci obsahující testdisk - photorec je součast.Mrkni na to co ukaže - nastuduj postup s unknown - obnov.Vzhledem k tomu že to bylo stokrat postováno nema cenu ti jednotlivý kroky popisovat.Manual na netu je,net ti běží.Jde to kolikrat zmaknout pod jedoucíma win ale maš par proměných jako napřiklad že unknown FS a v tý chvíli bys měl unknown neunknown udělat bitovou kopii, nastroje pro který je tvorba bitových kopii s neznamým FS - což je poškozený - proto vyžaduje formatování je hromada.Krajní varianta je když si s tím nebudeš vědět rady zminovaný format a pote volba deeper search.A to je důvod tvorby bitove kopie pametoveho disku což není nic jineho než další disk.Pracuj potom ne s kartou když se ti to povede ale s tou kopii.Bez nastudování manualu a postupu se neobejdeš,jestli čekáš tríklikový postup bez pochopení terminologie rovnou to někomu svěř.

Stalo se mi neco podobneho.Nakonec jsem kartu sformatoval v mobilu ale po pripojeni ctecky s kartou do PC na tuto nelze zapisovat s oznamenim ze disk je chranen proti zapisu.Nejde o kartu, jde o to proc nelze zapisovat , dokonce ani po pripojeni mobilu kabelem k PC nelze zapisovat. Chyba je v pocitaci NE v karte.Proc poc. nenaformatuje kartu a jakekoliv zarizeni pripojene pres USb a ani na ni nezapisuje je me nezname. Format v Linuxu bezproblemu, cte i zapisuje, ale po restaru opet nic. Jde o Win 7 a Kingston 4 GB (na velikosti ani vyrobci karty nezalezi) Poc. mam nejakych 35 let a tuhle zahadu vyresi asi az nova instalace.

Stalo se mi úplně to stejné a zmiňovaný program Testdisk 6.12 & Photorec win perfektně posloužil. Poškozenou kartu jsem vložil do PC a odklikl, že nechci formátovat. Poté pomocí programu Photorec jednoduše obnovil fotky, které se uložily ve složce tohoto programu. Jednoduché a účinné.

tato SD katra je vhodná pouze na hackování a je docela vzácná, takže vád nedoporučuji ji formátovat