» Poradna » Mobily

Sd karta nefunguje s kamerou

Dobrý den mám problém že když jsem si naformátoval sd kartu jako interní tak když zapnu kameru napíše to "nelze získat přístup ke kartě SD" když sd kartu formátuju zpátky na třeba přenosné tak to funguje v pohodě nevíte co s tím?

Odpovědi na otázku

v čem jsi jí formátoval ? v kameře ? pokud jsi ji naformátoval jako interní,tak je logické,že se u nebude chovat jako SD karta .... nebo jsi jí formátoval v androidím zařízení,aby byla jako interní paměť ? jestli ano,tak ji nepřečteš jinde než v tom daném telefonu

Ne normálně v telefonu ale problém je že kvůli tomu formátování nemůžu fotit fotky. Formátoval jsem tu SD kartu protože jsem si na ni chtěl dát aplikace na které jsem neměl místo v interním uložišti.

Tak logicky, když ji naformátuješ jako úložiště, tak se karta připojí k interní paměti, která se tím zvětší, ale SD karta potom není k dispozici jako externí úložiště.

Neuviedol si typ telefónu, ale riešenie som ti už popísal nižšie. Ak chceš SD kartu použiť ako interný ukladací priestor, musíš ju formátovať priamo v telefóne! Riešenie tvojho problému nájdeš v nastaveniach kamery.

To je dotaz na věštírnu a ne PC poradnu. Takže se obtěžuj napsat, o čem to vůbec mluvíš.

Někde se dá při formátování zvolit, jaká část se připojí k interní paměti a jaká část zůstane jako SD karta.

V nastaveniach fotoaparátu a kamery musíš zmeniť predvolené ukladacie zariadenie pre záznam, z SD karty na interné úložisko. Predpokladám, že sa jedná o mobilný telefón.

Předtím než jsem SD kartu naformátoval nastavení uložistě jsem si vybrat mohl ale jak jsem SD kartu naformátoval možnost zmizela.

Ak je tak ako píšeš, môže byť chyba v samotnom firmware telefónu. Aký je to typ? Aký je tam Android? Môže, ale aj nemusí, pomôcť tvrdý reset a všetko nainštalovať znovu. Jednoduchšie ale pre teba bude, ak si z obchodu Google nainštaluješ externú aplikáciu na ovládanie kamery. Je ich tam viac, vyskúšaj. Alebo sa vráť na štandardný režim a uvolni vnútorné úložisko odinštalovaním nepotrebných aplikácií. Novšie verzie Androidu umožňujú prenos niektorých aplikácií aj na SD kartu.

To je nesmysl, není to žádná chyba a ani není potřeba reset. Stačí naformátovat zpět v počítači.

Nepochopil si podstatu problému. Ide o to, že problém je iba ak SD kartu použije ako interné úložisko a to musí formátovať v telefóne. Ak ju sformátuje v inom zariadení, bude sa hlásiť v telefóne ako externá pamäť SD a to mu ide. S tým problém autor dotazu nemá.

Ešte doplním, že neviem o aký telefón a Android sa jedná, autor dotazu to neuviedol. Ja ale nedoporučujem použiť SD kartu namiesto interného úložiska, vzhľadom nato, že je pomalšia, ako interná pamäť.

Podstatu problému jsi nepochopil ty. On totiž žádný problém nemá, chová se to přesně tak, jak má :)

Sťažoval si na problém pri pokuse použiť kameru. Neviem, či použil rýchlu SD kartu, to nikde neuvádza akú. Pri FulHD videu je dátový tok pri zápise okolo 20 Mbit/s a to môže byť problém, ak tam dal nejakú lacnú SD kartu. V takom prípade musí SD preformátovať ako externé prenosné úložište a prejsť na vstavanú internú pamäť.

Ne, pořád nechápeš. Celý problém je jen v tom, že on si připojil SD kartu k interní paměti a logicky potom kamera hlásí, že nemá přístup k SD kartě, protože v tomto režimu tam externí kartu jakoby nemá, je spojena s interní pamětí. Není to žádná chyba, ale vlastnost. On má kameru nastavenou na externí SD, která teď neexistuje. Takže musí buď kartu odpojit od interní paměti a nebo v nastavení kamery změnit ukládání na interní úložiště. S rychlostí atd. to nemá nic společného.

Máš pravdu, ale na potrebu zmeny úložného priestoru v nastavení kamery som ho upozornil hneď v prvom príspevku. Jeho reakciu si pozri v diskusii.

Ja by som navrhoval formatovat SD karty s patricnym nastrojom :D ako je napriklad SD Card Formatter - https://www.google.com/search , idealne pod op.systemom (napriklad Windows). Nasledne uz mozes SD kartu pouzivat hocijak, hocikde, a hlavne NEFORMATOVAT s kadejakymi sprostostami, lebo sa ti zmeni velkost min. alokacnej pamatovej jednotky a budes mat pomalsi zapis na kartu. Ano ovsem ze zalezi aj od hardveru v zariadeni a od softwaroveho riesenia, ze ake to bude rychle, ale beztak formatovat pamatove karty sa nesmu len tak hala-bala. To nieje HDD. Rovnako aj SSD disky sa musia formatovat specialne, ale nastastie dnes uz vacsina nastrojov pre formatovanie a partitioning diskov vie detekovat a podla toho aj naformatovat typy SSD diskov.

Nebylo by jednodušší mít jednu kartu do telefonu a druhou do kamery?