» Poradna » Mobily

SD karta najednou nefunguje

Prosím o radu. Mám SDHC kartu 8GB od Kingston a dneska najednou přestala fungovat. Byla v mobilu a ten najednou nešel zapnout. Vyměnila jsem za jinou kartu a vše OK. Chtěla jsem ji vložit do PC ale zobrazí se v Zažízení a jednnotkách v Tento počítač ale nejde otevřít, ani když kliknu na Formátovat tak nic. V jjiném mobilu jsem dala formátovat a smazat SD kartu ale pořád nic. Nejde mi o data, ale jestli by ještě mohla být funkční nebo s ní rovnou do koše?

Odpovědi na otázku

Je po smrti, ber to jako spotřební materiál. Pokud je v záruce, zkusit reklamovat, úspěšnost je dost velká (alespoň já mám takovou zkušenost)

to jako fakt? mám ji určitě déle jak 2 roky.

Tak pokud není v záruce, tak nic.To, že je velká úspěšnost, znamená, že mi je většinou vyměnili kus za kus. Jen vyjimečně byli trošku zpupní a nechali proběhnout reklamační lhůtu, aby se reklamaci pokusili zamítnout, ale neuspěli.

Na 99,9% do koše. Ještě se lze pokusit to otevřít pod Linuxem.

Je karta ještě v záruce, máš účtenku? >> reklamuj.Je po záruce, nebo účtenku nemáš? >> vyhodit.

a co se s ní stalo že najednou přestala fungovat? v tom mobilu byla půl roku a nevyndavala jsem jí ani nebyla plná?

To je normální. Ale Kingston většinou dává doživotní nebo prodlouženou záruku. Mě vraceli peníze za tři roky starou Adata, která takhle umřela.

Zkus MiniTool Partition Wizard.

Prostě odešla, to už tak bývá, že něco funguje a najednou se to pokazí. Nic divného, prostě ji vyhoď a kup novou.