» Poradna » Mobily

SD karta do foťáku

Dobrý den, je lepší koupit dvě 32 GB karty, nebo jednu 64 GB kartu? Jsem fotograf začátečník tak se chci zeptat zkušenějších. Díky za rady

Odpovědi na otázku

záleží na tom co to znamená "lepší"...

praktičtější

Preferuji vic mensich karet.

Na fotky 2x32, na video může mít smysl 64.

Podívat se do manuálu na max. podporovanou kapacitu. Některé nad 32GB nezapíšou.U videa rozhoduje rychlost zápisu. SanDisk je docela jistota.

Ber to ako nakup ponoziek = ty vies kolko ich budes potrebovat a nie niekto z zive.

Mnoha lety praxe jsem dospěl k poznání, že je docela zásadní rozdíl přijít (z jakéhokoli důvodu) o jednu šestnáctigigovou kartu než přijít o jednu třeba "jen" dvaatřicetigigovou. O 64GB nemluvě. Plus například pro mě o nezanedbatelné výhodě možnosti číslování snímků podle karty. Nevím ovšem jestli tou možností disponují různé značky přístrojů, moje Canony ano. To jsou mimo jiné důvody, proč mám 10 karet po 8GB, které jsou v neustálé permanenci i když ano, používám fotoaparáty o dost jinak než běžný amatér.

Ja jsem to mel taky takhle, mel jsem pet "malych" karet. Dnes mam fotak, ktery zvladne dve karty najednou, takze se vypadku karty uz tolik nebojim. Tak mam jednu velkou a k ni jednu mensi zalozni, kam jdou kopie fotek hned po vyfoceni.Sice to k dotazu neni relevantni, ale nedavno jsem si uvedomil, ze mi nikdy neodesla CF karta (narozdil od SD karet).