SD Card Lock

Dobrý den, rozbil se mi hardwarový spínač (vypadl ten malej spínač) na SD kartě - v zamknuté poloze. Je nějaký způsob jak ji odemknout? Data na ní jsou mi úplně ukradená, pouze chci, aby byla odemknutá a dala se používat.PS: trik s izolepou jsem již zkoušel, ale bez úspěchuDěkuji mockrát.

Odpovědi na otázku

Musíš to tam "vrazit" zpátky, do polohy "odemčeno". Je to jen "kulisa", není to spínač.

Děkuji, zkusím. Chápu to tedy správně tak, že jde jen o to, jak čtečka karty vyhodnotí ve které to je poloze?

Ne, ten spínač elektricky něco odpojí.

ve čtečce kontakt, bo je to jen kulisa

Fakt? To si budu muset nějakou čtečku kuchnout Ale upřímně se mi to moc nezdá, protože do spousty čteček se SD zasunuje sotva do půlky. Tak nevím, jestli by to stačilo na spolehlivou detekci kulisy.

Některé čtečky to ignorují ...

SD kartu jsem neměl, tak jsem kuchnul adaptér a tipoval bych, že to v SD kartě nejspíš nebude jiné - https://ctrlv.cz/HLIA, https://ctrlv.cz/9QwD

Já ji kuchnul a byl tam kontakt.Tak a teď babo raď, to abych si otevřel specifikace secure digital...

Pokud je nastaven na LOCK, je blokován zápis (nelze data měnit, mazat nebo přidávat), v pozici OPEN jsou zápisy povoleny. Přepínač nemá vliv na činnost karty, jeho pozice je pouze detekována slotem, což znamená, že je možné ochranu obejít.Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital

Ano, vypadá to tak.Nevylučuje to teda, že to řadič nesmí detekovat a zamknout zápis, už jsem se s takovými řadiči potkal (byly to karty využívané k distribuci SW). Ale ta nešlo o swich, ale o firmware, který zápis prostě neumožńoval, a bylo nutné jej přehrát.

Prosím foto.

Jako že pro vás budu hledat 10 - 15 let staré foto 1GB SD karty Apacer, které se rozpadlo obal, a tak jsem si ji mohl prohlédnout?A čím myslíte, že bych to tak asi vyfotil, tím digitálem, ze kterého jsem ji vyndal?

Tak jsem našel jeden článek Kuby Čížka https://is.gd/uQNBpJ, podívej se na obrázek č. 4 v galerii, tam je ukázána velikost vlastního čipu oproti celé kartě, dle mě z toho vyplývá, že ten čudlík toho zámku je opravdu je kousíček plastu a vlastní vyhodnocení stavu uzamčení probíhá až ve samotném slotu. Prostě obdoba vylamovacího jazýčku u audio/videokazet.

To mělo patřit pod Alois Novák (checheche)15. 07. 2021 10:37 | Microsoft Windows 10 Chrome 91.0.4472.114Prosím foto.

SD karta má uvnitř řadič a flash paměť. Bývaly doby, kdy se to tam jen tak tak vešlo. Že se to dá dneska všechno nacpat do jednoho vrstveného čipu, tak se to dá udělat i hodně malé. Ale ne vždy tomu tak bývalo, ve své době bylo SD fakt docela pokrok v miniaturizaci (např. oproti CF).

Ano.

https://superuser.com/a/354497/483121Ano, ten zobáček jen něco přepne ve čtečce. Elektronika karty samotné o něm vůbec neví.Z odkazu bych vypíchl: "If the window is close the card is not write-protected." (Když je výřez plný, karta není chráněná proti zápisu.)Takže jako u starých audiokazet/disket něčím to zalep, ať to přepne spínač ve čtečce a můžeš vesele zapisovat. Možná existují i nějaké čtečky, co tuhle rádoby ochranu vůbec neřeší a zapisovat jde vždy.

Přelepit nepomůže,to je úplná blbost

Všechno nasvědčuje, že pomůže.Můžete prosím uvést, proč je to podle vás blbost? Konkrétně úplná blbost? Pokud to detekuje čtečka, tak je to nejjednodušší způsob, jak ji obelstít...