» Poradna » Windows (a jiné OS)

Scroll windows start

Zdravim,stydim se za sebe, ze jako IT musim jit pro radu sem, ale uz me nenapada, krom formatu, co jineho delat.Popis problemu:Po stisknuti tlacitka start se zacne vyber scrollovat smerem nahoru.Nelze pouzit vyhledavani.Nelze rozkliknout slozku v menu, aniz by se nezaclo scrollovat.Scrollovani lze zastavit jen "chycenim" posuvniku.Toto se deje jen v nabidce start, nikde jinde.Co uz jsem zkusil:Vysunuti a zapojeni mysi a klavesniceZkouska jine mysi a klavesniceOdebrani a pridani mysi a klavesnice v device managementuSettings >Devices > Mouse > turn off the toggle for the option Scrollodinstalovani poslednich aktualizaci a features windowsodinstalovani ovladacu grafiky (pred 2 dny jsem aktualizoval nvidia game ready driver)safe mode - kde se deje to samepridani jineho acc na pcEvent logy:Warning na Esent 522 a 642zkousel jsem Dism /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanupDism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealthSFC /scannowAle porad se to "pip" menu nechce chovat normalne. Samozrejme polozky ze startu si vyhledam i jinak, ale o to tu nejde.Posledni, k cemu me to dohani je format a reinstalace winu. Na SSD mam krom widli jeste par aplikaci a linky na ostatni HDD a SSD, a protoze jsem linej, tak bych reinstalaci radeji avoidnul.Diky za kazdou radu.

Odpovědi na otázku

Tak zkus tohle klasický start Win.10 alespoň mě nevyhovuje ani tam nejde dát složka oblíbené.Ale je to na tobě to zkusit zda to vyřeší ten problém. https://www.google.com/amp/s/www.techspot.com/am...

Diky, aspon je to funkcni. Zajimala by me ale prava pricina. Jeste jednou diky!

No hlavně,že to funguje tohle mám na Win.10 už od první instalace,tohle byla první věc toho startu která stojí za prd.

Pravá příčina - dodrbaný systém. Popřemýšlej, co jsi tam instaloval/zkoušel za SW.Jinak klasika, vše tajné - jaký HW, jaký SW, jaký AV.A to si říká IT.

dodrbany system?Hele jako chapu, ze mas ego jako liskovej orisek, ale na me si ho nezvednes. Precti si znovu, co jsem psal. Pak se podrbej na koulich a zkus to znovu.Moje interni programy, nez co popisuji, te zajimat nemusi.

odskusas to lahko. Urob si nove konto do windows, prehlas sa tam a skus ci ties "scrolluje" Ak ano, tak cista instlacia (ked si teda vylucil mys) ak nie, mozes si popresuvat data a robit z toho noveho konta.

v tom co si zkusil nevídím návrat k bodu obnovy - jako IT je mas samozrejme nastavene a pravidelne je delas i rucne (vratit se do doby kdy to nedelalo je snad prni co bych zkusil kdyz selhaly zakladni postupy)Nevidim ani navrat k predchozi zaloze systemu - jako IT jiste delas prirustkove denni zalohy celeho systemu.. tak v cem je problem ? vrat se do doby kdy to fungovalo..Ses "IT" nebo ne? A co si pod tim vlastne predstavujes ??

Ano, ano, ano.. pohodlnost, lenost, v konecnem vysledku jsem nad tim ztratil vic casu, nez kdybych udelal obnovu ze zalohy. Ale.. az se to udela na pc u klienta, tak budu obnovovat do aleluja? To za me neni to spravne reseni.

no ja si taky takhle nezalohuju ale rejpnout sem si musel Spis vystopuj kdy a po cem to zacalo delat ? Po aktualizaci Win ? Po instalaci nejakyho sw ?Neco to musi zpusobovat a treba to neni soucast Windows.. pouzil bych Autoruns a zkontroloval co vsechno bezi na pozadi, povypinal vsechno co nemusi bezet. Vratit ten bod obnovy by taky napovedelo (je tam napsany co se vsechno od ty doby instalovalo)

eventy jsem projizdel, krom vyse popsaneho tam neni abnormalitajel jsem diagnostiku i pres strelceJelikoz mam na nasce 4T mista a dost dulezitych veci i do prace, tak zalohy nepodcenuji...Navic mam vse za Asou, takze tim mohu vyloucit 99%, ze to je neco zvenci..Ale chci vyresit problem, protoze to, co popisujes, jsem taky delal, krom teda bodu obnovy, ja chci opravit problem, ne ho preskocit.. vsechny zmeny jsem vracel proto rucne po jedne..jestli to dela treba C++ nebo nvidia s driverama, vsechny tyhle moznosti jsem vylouciltakze peklo.. rypej jak chces, obvykle jsou chytrolini nejvetsi blbci :)

Pokud by ten bod obnovy zabral, tak bys aspon vedel ze to bylo neco co se instalovalo nebo delo v tom case - za chvili by se to bud vratilo a mohl by sis lip vsimnout po cem se to stalo. A nebo nevratilo a tim by to bylo "bohuzel" vyreseny.Pokud je to takovej spek tak moc reseni asi uz neni..Tak jasne.. treba sem blbec a treba ty taky - tohle ale nema cenu nikomu ani naznacovat, protoze je to naprosto zbytecny a o sobe si to nikdo nepripusti.

Ale to je easy, bud blbec nejsi a poradis, nebo se jako blbec chovas :)..Kdyz vim, ze krom aktualizaci z 5.1. a update nvidia driveru se tam nic nedelo, tak to logicky musi byt neco jineho. Tzn. nejaka skryta systemova chyba.

Anebo že by to byl ten hnusný, škodlivý Japonec SaMoSeTo?

na celem googlu nic neni.. krom aktualizaci se tam nic nemenilo.. babo rad

No můžeš se kouknout do nastavení a aplikace,pořád tam nějaké ze storu instalují.Většinou nějaké kravské hry a podobné kraviny,takže je možné,že to může dělat něco takového.Ty já hned dám odinstalovat.

Co to zase blábolíš za nesmysly? Ze storu se samo nic neinstaluje, i aktualizace již nainstalovaného musíš spustit sám.

Zdravím, sice staré vlákno, ale třeba to někomu pomůže až bude hledat jako já. Samovolné scrollování začalo v nabídce Start a ještě jsem na ně narazil ve Fotkách, kdy se obrázek vyzoomoval až na 5000%. U mně chybu způsoboval dongle bezdrátové myši CTech, po jeho odpojení a připojení hned všechno OK.