» Poradna » Ostatní

Screen tearing

ahoj , chci se zeptat koupil jsem si novou grafiku gt 1030 první dny v poho ale ted mám screen tearing , nechci ho , co mám koupit ? nový monitor nebo co ? monitor - AOC g2460vq6

Odpovědi na otázku

zapnout Vsync.

Dobře , ale ptám se v čem je problem že najednou tearing mám ? Co v pc je špatně ? Nechci mít zaply vsync poněvadž při vsync je tam taky

https://ctrlv.cz/cY2zPokud je to opravdu tearing, viz obrázek, tak tam při zapnutí Vsync už nesmí být. Leda by grafika dávala méně jak 30FPS (u vašeho 75Hz monitoru možná 75/2).Vsync to umí rozpůlit. Ideálně byste samozřejmě měl mít více jak 75FPS, pokud máte 75Hz monitor. Pak se to při zapnutí Vsync vše synchronizuje na 75FPS.Můžete ještě zkusit monitor nastavit jako normálních 60Hz, uvidíte, co to udělá.

dobrý den , ted jsem koukal , a celou dobu jsem měl monitor na 60Hz , myslíte , že to je tim ? nastavim to teda na 75hz.

Muze to byt tim, nemusi. Vyskyt tearingu zalezi na vice okolnostech.Uplne se mu da zabranit zapnutim Vsync. A protoze i Vsync muze mit nektere nezadouci nasledky, mame tu na hrani uz leta Gsync a "Free"Sync se kterymi tyhle nezadouci nasledky nehrozi.

Free Sync na monitoru mam , ale nevím jak se to zapíná 😁

Zkus do svého oblíbeného vyhledávače napsat "Jak zapnout FreeSync?" a možná na to přijdeš. 😁

Nijak, protože pro Freesync je potřeba grafika od Radeonu/AMD, a Gsync kompatible tenhle model rozhodně není, protože nesplňuje základní podmínku (rozsah VRR není není větší než polovina maximální obnovovací frekvence, tj rozsah VRR by musel být alespoň 48-97 Hz, což tvůj monitor rozhodně není, protože maximální obnovovací frekvence je 75 Hz).takže jakási kompatibilita je běžná až u modelů s označením Freesync Premium, málokdy u základních freesync verzí, natož u verzí s tak nízkým rozsahem (48-75Hz).