» Poradna » Programy

Sčítání jednotek EXCEL

Dobrý den, nikde jsem nenašel jak sčítat jednotky v excelu, určitě to musí nějak jít, přece to účetní normálně musí požívat, všude tady jsou dotazy na jiné věci, tak se musím zeptat sám.Mám několik buněk, v každé mám počet litrů, jelikož je to generováno serverem, tak s tím nic neudělám, ale každé číslo končí "L" ( příklad 54L ), možnost jak problém vyřešit, je manuálně v každé buňce smazat to L a pak normálně funguje SUMA, ale když těch řádků mám hodně, tak je to dost nekomfortní, proto bych rád nějakou funkci, co mi sečte buňky A: 10L, B: 15L, buňka C: 5L =FUNKCE na kterou se ptám ( A+B+C ) výsledek v buňce D: 30LKlidně výsledek bez toho L to už je mi buřt, ale potřebuji to sečíst s tím LJe něco takového? Nebo musím tedy mazat to L a pak přes SUMADěkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

'L' mazat nemusíš. Stačí za něj v SUMA nechat DOSADIT prázdný řetězec ("").

Jak přesně to má vypadat? =SUMA (A+B+C) ("") takto?

Chybí ti základy. Mimochodem - účetní nic takového nepoužívá. Přesně to vypadá takhle =SUMA(DOSADIT(A1:C1;"L";"")+0). Je to maticový vzorec, takže po zadání musíš použít Ctrl+Shift+Enter.

Super, to je ono :)Děkuji Základy, no... Toto nás ani nikdy na škole neučili, ale i tak jsem Excel roky nepoužíval a s těží si vzpomenu na základní funkce, takže toto už je složitější.Každopádně děkuji za radu :)

Jasně, za málo.