» Poradna » Notebooky

Schéma napájení - Výkon her

Zdravim, na svém ntb mám Win 7. Měl bych dotaz ohledně nastavení Schéma napájení. Když hraju hry (napájecí adaptér mám k ntb připojený, v provozu je dedikovaná výkonná grafika) má toto nastavení vliv na výkon ntb v těch hrách? (rozdíl mezi např. schématem "Rovnováha" a "Vysoký výkon". Předpokládám že ne, že toto nastavení se týká jenom pro provoz notebooku na baterii .. Nebo se pletu?Dík za odpovědi

Odpovědi na otázku

Má to vliv na oboje, v podrobném nastavení schémat se to nastavuje jak pro provoz na baterii, tak na napájení ze sítě.

V pripade rovnovahy se procesor pretaktovava podle zateze. Vetsinou to nevadi, ale ve hrach to muze zpusobovat zaseky, protoze na zmenu taktu je potreba nejaky nepatrny cas - cim novejsi CPU, tim prepnuti byva rychlejsi.

Napriklad u Skylake vyaduje to rychlejsi prepinani Windows 10. U Kaby Lake je to uz jedno, protoze ten uz vyzaduje Win10 tak jako tak .

Ok, diky za tipy