» Poradna » Ostatní

Scháním malé množství bismutu !!!!!!!!

Prosím poraďte potřebuji sehnat malý kousek čistého bismutu, vím že se dá koupit v Německu, ale prodává se jen v 1Kg což je pro mě moc, nebo scháním zájemce kteří by měly zájem taky, že by jsme to rozdělili .

Odpovědi na otázku

a co s nim hodlas robit?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bismut tento odkaz znám je to Enciklopedie tak nevím zda dotyčný pochopil správně, že bismut scháním, v enciklopedii ho asi nekoupim. ale přesto děkuji za zájem Jirho

malý pokus s levitací

Zajeď si do Hranic na Moravě do fabriky LG.Philips Displays a domluv se s nějakým zaměstnancem, nebo jestli tam máš nějakého známého ať ti to pošle. Je tam hafol bismutu a ta trocha se ztratí jakobynic:) Je to stoprocentní tip, pracoval jsem kdysi na bismutovací lince;)

dík za tip, ale myslím si že to nebude čistý bismut

Jo a domluv se na chemickým, na lince je to už rozpuštěný a naředěný v poměru. Bohužel je to bismutový prach a nevím jak z toho dostaneš pevnou hmotu.

Poohledni se po nejakem studentovi z VSCHT, ten buude mit jiste nejakeho kolegu, ktery ma jako specializaci treba metalurgii a ten muze male mnozstvi nafasovat v centralnim skladu chemikalii. Jo cesky se Bismutu (Bi) rika Vizmut.

To jsem kdysi v jedné zapadlé balkánské vesnici potřeboval místním vesničanům namluvit, že jsem nezranitelný. Pomohla mi v tom kulka, vytvořená ze rtuti, vizmutu a ještě jedné příměsi, kterou už si po těch letech ani při své výtečné paměti nevybavím. Celý ten, přiznávám, trochu kabaretní výstup, spočíval v záměně obyčejné olověné kulky za tu mou kouzelnou, která se po výstřelu z pušky jednoho z přihlížejících hned za ústím hlavně rozpadla na neškodný prach. Jen to celé chtělo ještě trochu umění ilusionismu a efekt byl dokonalý. Ti vesničané byli doslova ohromeni a snad ještě dodnes se mezi nimi tradují zkazky o záhadném a mocném Alemánovi, který byl nezranitelný střelbou. Tak opět jednou německý důvtip zanechal trvalou stopu v lidské paměti.

ale to neřeší můj problém, kde ho sehnat

Ach ano! Vás vlastně zajímá, kde čistý vizmut získat! Tak tedy, v té zapadlé horské balkánské vesnici, jak už jsem psal, působil místní lékárník, ranhojič a felčar v jednom. K němu jsem poslal svého věrného průvodce Halefa, který, ač prostý syn pouště, byl obdařen jiskrnou myslí a pronikavým úsudkem. Ten lékárník, mezi námi, všemi mastmi mazaný prohnaný obtloustlý chlapík, se přes to všechno těšil pověsti výtečného lučebníka, takže milý Halef dobře pochodil a vizmutu mi přinesl sdostatek. Pro nás to tehdy byla jediná možnost, jak se v křivolakých horských průsmycích vyhnout zákeřnému útoku střelbou z pušek. Mezi pověrčivými vesničany se pověst o mé nezranitelnost kulkou bleskurychle roznesla a přiměla tak naše nepřátele při střetnutí zvolit útok zblízka. Ten jim byl ostatně s jejich čekany a jatagany mnohem bližší a nám poskytl alespoň malou naději, že útok zjistíme včas. Jak vidíte, milý příteli, o úspěchu a dlouhém životě často rozhoduje lidský důvtip a ještě častěji prostá náhoda. A věrní přátelé, přirozeně.

Pokud jsi z Prahy a okolí, zkus Safinu Vestec.