Scanning PCI bus using Mechanism #2

Zdravím. Mám board MSI KT133A Turbo Raid a problémy s instalací Windows. Po nabootování z CD a spuštění instalace se zavedou drivery pro CD a pak vyběhne hláška v nadpisu a PC vytuhne. Čím to může být. Konfigurace: T-Bird 1G, IDE 1 CD Rom, IDE 2 vypalovačka + DVD, Raid 1 Barracuda 30GB, Raid 2 WD 105AA, Ati Radeon, SB Live. Disky nejsou v žádném režimu Raid, připojeny jako na normálním řadiči. Dík za pomoc. Luboš

Odpovědi na otázku

Heeeeelp

Nepíšeš co je to za win, ale pokud 2000, hned na začátku instalace se ptají (dole - nenápadně) na řadiče SCSI. Tehdy je třeba pohotově zareagovat, stisknout příslušnou klávesu (kterou si právě nepamatuju, snad H) a z diskety nainstalovat RAID řadič (i když nepoužíváš RAID pole).

Měl jsem naprosto stejný problém a to mám úplně jiný hardware, takže: před instalací Windows v Biosu musíš aktivovat integrovanou zvukovou kartu, pak by ti to mělo fungovat. Teprve po naistalování Windows vlez zpátky do Biosu a kartu deaktivuj. Pokud budeš úspěšný, dej mi vědět na můj e-mail. Čau

Pokud se nepletu, tak je to presne naopak. Pri instalaci vypnout zvukovku a po instalaci ji zase zapnout.

Takže: mám W98SE a zvukovku on board mám vypnutou. Když odpojím druhý disk, tak instalace proběhne v pohodě. A můžu ho klidně připojit po prvním restartu, instalace běží dál. Fakt už nevím, co to může bejt. Čau

Tak jsem tady na to trochu zapomněl, ale už to běhá. Při instalaci musím mít ZAPNUTOU on board zvukovku a pak můžu připojovat na raid co chci a instalace se povede na 100 procent. Takže dík za radu                                                                              Luboš