» Poradna » Notebooky

Scanning and repairing drive (C:) 10% complete a tím konec...

Ahoj, dělal jsem si pořádek v notebooku a sehnal jsem si i program Tuneup utilities 2014 pro nějaké ty čístky, vyskartoval jsem si koš a udělal rychlé všeobecné čištění a defregmentaci (D:) Poté jsem PC vypnul. Když jsem ho pak zapnul, vše bylo v pořádku, ještě jsem si chtěl udělat čištění registrů, myslím, že jen (E:) a (C:) bylo to vcelku hned a chtělo to po mě restar. To ovšem byla posldní věc co jsem udělal.Co se notebook restartoval vyskočila oprava disků: Scanning and repairing drive (E:) proběhla vcelku rychle, a pak Scanning and repairing drive (C:) jenže to se seklo na 10% complete a furt se točilo kolečko, nechal jsem to přes noc, ale stále 10%. Tak jsem noťas natvrdo vypl a zapl, přešel jsem do základní diagnostiky a pokusil se o opravu, ale ta my napsala: Oprava spouštění systému nemůže váš počítač opravit.Bohužel jsem si žádný bod obnovy úmyslně nevytvořil, ani bitovou kopii :/ Přes příkazový řádek jsem si povytahal nějaké data, ale i tak bych rád noťas obdovil... Nevím vůbec co s tím, jesli lze nějak tu čístku registrů vzít z5 pokud to ten program umožňuje, nebo jesli si vytvoříl nějakou zálohu, netuším... Popřípadě kdyby někdo věděl, kde je konkrétně chyba (co chybí) tak bych klidně věnoval čas tomu, abych si prolezl disky a prohledal to, pošlu sem výstup z Start-up repair. Ještě tu jsou možnosti: Částečně obnovit nebo obnovit do továrního nastavení, ale jak jsem psal, rád bych se tomu vyhnul.Nějaké informace: Notebook : HP ProBook 450, model F0X24ACD s win 8 jsem k tomu nedostal.HP_Tools (E:) skoro prázdnéRecovery Image (D:) 13,76 GBWindows (C:) 62 GB(G:) 363,5 GB co jsem koukal přes notepad tak tam byl jen texťák recovery, jinak nevím přesně co tam je..Tady je ten výpis:Diagnostika nástroje Oprava spouštění systému a protokol opravy---------------------------Čas posledního úspěšného spuštění: ‎10. ‎2. Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

ISO DVD W7, nabútovať mašinu, do cmd.exe zadaj: sfc /scannowPotom už len nová inštalácia OS na naformátovaný oddiel C:\.Poznám aj "kalamitnejšie" programy od germánskeho kazisveta zn.: TuneUP.

Odpoviem si sám, na pošahané Registre ti sfc /scannow nepomôže. Sme došli, stará mama.

Nemáš-li zálohu, instaluj znova čistý OS. "Tuneup utilities 2014 pro nějaké ty čístky" k tomu se vyjadřovat nebudu.> A nauč se vkládat tu tapetu do TXT, číst to nebudu.

A to ti ten pitomej program nenabídl udělat zálohu registrů před čištěním? To i ten obávaný CC cleaner upozorní.

Není obávaný ani nebezpečný, mohu v tento moment, vyčistit všechna svá PC a nic se nestane - zálohuji oddíly / disky s OS.

Njn, každej tady ten "super čistič" může kdykoliv rozesrat cokoliv, ale když to lidem říkáš, jak mluvit do zdi... Takže vytáhnout věci co jsou třeba a nahodit nové Win/ případně z img. a pamatovat si, neinstalovat bordel do pc...

Jo, to jsou ty čističe... na W7 jedině čistit prach v PC, ale k tomu ti žádnej SW stejně nepomůže. Teď si to pročistíš dokonale formátem C: a novou instalací...Ale nejdřív si zazálohuj data co tam máš na externí disk. Spusť nějaký live systém (hbcd, linux mint, slax...), připoj oddíl a vytáhni z toho vše o co nechceš přijít. Pak to vypni, vlož do mechaniky DVD s instalačkou W7, zformátuj oddíl C a nainstaluj to komplet znova (když nemáš zálohu).