» Poradna » Ostatní

Scaner pro domácí použití

Chtěl bych si domů pořídit scaner, pro domácí použití, nemám žádné "speciální" požadavky. Bude vhodný za cenu 2000,- s DPH tento Umax?AstraSlim SETechnická specifikace:Optické rozlišení600 x 1200 dpiRozšířené rozlišení9600 x 9600 dpiBarevná hloubka48 bitůTlačítka4 (e-mail, OCR, aplikace, kopie)Plocha snímáníA4 (216 x 297 mm)Rychlost náhledu A4 barevně18 vteřinRychlost snímání A4 při 300 dpi barevně75 vteřinRozhraníUSB 1.1 (včetně napájení)Operační systémyWindows 98 / Me / 2000 / XPSoftwareCZ ovladač, OCR FineReader Sprint s podporou češtiny, Ulead PhotoExpress 3.0 SERozměry420 x 276 x 42 mmHmotnost1,95 kgZáruka2 rokyDěkuji, Pavel

Odpovědi na otázku

pokud ti to staci parametrove, tak ber. nevyhodu bych videl v usb1.1, tudiz budes pri skenovani dost cekat (tech 75 s je docela dost). mimo to u levnych skeneru pocitej s tim, ze az za 2 roky odejde lampa, budes kupovat novy skener.

Tento scaner lampu nemá, je napájen z USB a používá na osvit diody. Mám podobný, na běžné použití stačí, jen na fotkách je to trochu horší (hluboké stíny jsou trochu slité) ale ve srovnání s typy cca 2x dražšími! Na dokumenty je ideální. Na domácí použití není podle mě doba skenování rozhodující.

Jestli muzu doporucit o neco drazsi, tak ber za 3000Kc Canon 3200F. Na tech 300dpi ma barevnou stranku max. do pul minuty a nahled do 5sekund. Navic ma i moznost skenovat filmy, coz se nekdy hodi.

Děkuji všem za odpovědi.Pavel

MUSTEK BearPaw 1200F USB. Má snímání CCD, myslím si že celkově ideální v poměru cena -výkon. Zatím jsem na něm nenašel co by nevyhovovalo nebo pro domácí použití by mělo být lepší.