» Poradna » Programy

Scandisk pod XP - kde hledat výsledky

Ahoj.Chtěl bych se zeptat, kde hledat pod XP výsledky o proběhlém scandisku (ten při startu počítače - na modré obrazovce).Vím, že se vypisujou po provedení. Ale ty výsledky tam jsou tak 4 sekundy a to je občas málo - u většího disku, kde defragmentace trvá dlouho.Díky.MM

Odpovědi na otázku

"modry scan disk" bol na win9xv xp najdes iba "cierny", ktory sa spusti (pri starte), ked je komp nejako neopatrne vypnuty alebo ak takyto test naplanujes.disk>vlasnosti>kontrola chyb> pozaskrtuj obe zaskrtavacie boxy a restartni komp a mozes sa kochat scan diskom.a ked si chces pozriet nieco dlhsie pri starte tak clickni pause a mozes pozerat aj hodinu.a kolko si myslis ze trva hladanie chyby na hdd? tiez dlho.

OK, slo mi o to, zda to vypisuje do nejakeho souboru, treba "scandisk.log", ktery jsem ale nenasel.Co se tyce verze, tak scandisk pod XP ma modry pozadi (kdyz clovek zaskrtne obe policka), teda aspon u me.Ale diky za tip s "pause". Slo mi o to, abych mohl odejit od pocitace a pak po restartu pouze mrknout na vysledky.MM

Řekl bych, že pod WinXP se tenhle program jmenuje chkdsk - zkus zapátrat tímhle směrem.Pavel