» Poradna » Ostatní

SB128PCI v DOSu

Do PC s OS Win98 jsem nainstaloval zvukovou kartu SB128/PCI. Ve Win98 instalace ovladačů proběhla bez závad a konfliktů. Z doprovodných programů jsem nainstaloval pouze "Creative WaveStudio", "Creative Recorder" a "DOSovské ovladače". Ve Win98 pracuje karta (vstup/výstup) bez problémů.Po "Restartu do režimu DOS" uslyším v reproduktorech slabé lupnutí (jako by se aktivoval ovladač) a objeví se zpráva:SB PCI Driver 5.21SB PCI @ Port e800, IQR 5Output mode is AnalogInitializacion CompleteJestliže však chci programem "Sbtest.exe" otestovat zvukovku v DOSu objeví se mi zpráva:SB PCI Legacy Test Utility, Ver. 4.34DDetecting SB...error: canot get SB DSP revisionV DOSovských hrách zvuk pochopitelně také nejde. Níže uvádím výpisy a konfiguraci, které by snad mohly znalcům pomoci.Pro úplnost dodávám, že v PC mám Celeron433(nepřetaktovaný), Win98 verze.4.10.1998, 1x128RAM, 2xHDD, CD, CD-RW, SB128/PCI, TV kartu TView99, grafika AGP Velocity100, externí modem WELL56 na COM2, myš na COM1. ISA sloty jsou volné.Díky moc za radu!!!Jarda  Zobrazení při startu PC:Bus Device Func VendorID DeviceID DeviceClas IQR0     7      1    1106     0571       IDE     140     7      2    1107     3038      Serial   100     9      0    109E     036E    Multimedia 120     9      1    109E     0878    Multimedia 120    10      0    1274     5880    Multimedia  51     0      0    121A     Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Preeeesne ten problem zo SB 128 mam i ja. Pisal som otazku priamo na strankach Creative no akosi mi neodpovedaju tyzden uz !!! Prve som sa zmyslil a pisal som, ze pod MS-DOS 6.22 nejde atd..... ale ty sprostaci mi odpisali ze bohuzial ide to len pod DOSom Windowsu, teda pod DOS v7 alebo pod DOS verzia Windows 98..... a ked som im opisal druhy krat, mozno si myslia ze zartujem. Sprostaci, no tez mi pise "CANNOT GET SB DSP REVISION". Odpis tym tupcom aj ty, ze nech si nemyslia ze si srandu robim. www.creative.com (daj link na europske stranky). bye....

Jestli máš desku s VIA chipsetem staršího typu (dle CPU soudím, že ano), tak se ani nesnaž, nepojede to.Ostatně, i kdyby to jelo, tak bude v DOSu zvuk nějak podivně zkreslený, já bych to asi poslouchat nemohl.

Měl jsem ten samý problém, ale podařilo se mi ho odstranit. Používal jsem téměř tu samou sestavu co máš ty, a zvuk pod Dosem ( W98 bez problémů) nešel vůbec. SB při pokusu o hraní v DOS vyhazoval chybu, a ve hrách pod DOS ani hláska.  Problém byl odstraněn přesunutím pořadí náhrávání souborů v Autoexec a Config. Bohužel jsem v práci, ale pokud si vzpomenu a najdu to ještě, tak ti to správné pořadí z přinesu. Další informace - v config.sys zruš u EMM386 přepínač NOEMS, to taky pomáhá.

S tím vyhozením "NOEMS" v plném rozsahu souhlasím, jenom bych dodal, že to nejen pomohá - to NOEMS tam prostě být nesmí, jinak to nejede.

DOS zavadec ma u SB karet obcas problemy. Spravne se Vam aktivuje na IRQ 5 zvukovka,k emulaci potrebujete aktivovat jeste IRQ 7(pripojena tiskarna nevadi,pokud zrovna netisknete ). Nebo presunte kartu na jine IRQ. Vsechny obtize DOS startu a konfigurace delejte pod DOSem,spustenim Sbecfg.exe.Pokud nebude vybuzen ovladac karty,nastavte jej pomoci Sbeset.exe(popis je u ovladacu po zavadi ?). Zapisi se Vam hodnoty do konfiguracnich souboru,ve spravnem poradi a zpravidla to tak taky funguje.Evropska verze Creative je pod adresou http://www.cle.creaf.com/techknow/tech/ftp/ftp.asp